W Akademickich Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego studenci KU AZS WSIiZ zajęli trzecie miejsce i zdobyli swój pierwszy puchar w sezonie 2021/22.

W ubiegły piątek zawodnicy KU AZS WSIiZ rozpoczęli zmagania w ramach Akademickich Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w sezonie 2021/22. Do walki o pierwsze puchary i medale przystąpili koszykarze, którzy wzorem ubiegłego roku rywalizowali ze sobą w bardzo popularnej ostatnio formule – 3×3. W mistrzostwach wzięło udział 6 zespołów: AZS WSIiZ, Uniwersytet Rzeszowski, Politechnika Rzeszowska, UP Sanok, KPU Krosno oraz PANS Przemyśl. Po zaciętych meczach grupowych KU AZS WSIiZ zajął odpowiednio 3 i 4 miejsce, co nie pozwoliło na awans do meczów finałowych. Finalnie zaś, wyniki z poszczególnymi rywalami pozwoliły osiągnąć III miejsce w drużynowej klasyfikacji końcowej i zdobyć pierwszy puchar w sezonie 2021/22.

Pierwsza i druga pozycja przypadła kolejno Uniwersytetowi Rzeszowskiemu i Politechnice Rzeszowskiej. Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w zawodach koszykarskich reprezentowali: Piotr Janda, Diyos Tyulyabekov, Atnur Madiyev, Aydos Nurtay, Adilet Bektassov, Oleksii Koroied, Costas Timveos i Ashley Chinyangwa. Zawodników przygotował trener Mariusz Michalczyk.

Już wkrótce kolejne imprezy sportowe i walka o medale AMP, w których WSIiZ weźmie udział:

• 25 listopada – tenis stołowy
  • 26 listopada – pływanie
  • 3 grudnia – futsal
  • 4 grudnia – wspinaczka sportowa

Dodatkowe informacje oraz fotorelacje z zawodów sportowych znajdziecie Państwo na facebookowej stronie AZS WSIiZ.