Narodowy Bank Polski ogłosił Konkursy o Nagrodę Prezesa NBP za najlepszą pracę magisterską (XV edycja), doktorską i habilitacyjną (VIII edycja) z zakresu nauk ekonomicznych. Prace można zgłaszać do 14 lipca br.

W konkursach mogą wziąć udział autorzy prac magisterskich obronionych na uczelniach na terenie Polski w latach 2021-2022 oraz autorzy prac, na podstawie których uzyskali na terenie Polski stopień naukowy doktora lub doktora habilitowanego w latach 2020-2022. Prace na konkursy mogą być zgłaszane przez autorów, a także − za ich zgodą – przez promotorów oraz uczelnie.

Autorom najlepszych prac magisterskich kapituła konkursowa przyzna:

• pierwszą nagroda w wysokości 15 000 zł,
  • drugą nagroda w wysokości 10 000 zł,
  • trzecią nagroda w wysokości 7000 zł,
  • dwa wyróżnienia po 5000 zł.

Autorzy najlepszych prac doktorskich otrzymają:

• nagrodę główną w wysokości 30 000 zł,
  • trzy wyróżnienia po 10 000 zł.

Kapituła konkursowa przyzna autorom najlepszych prac habilitacyjnych:

• nagrodę główną w wysokości 50 000 zł,
  • trzy wyróżnienia po 20 000 zł.

Termin nadsyłania prac: 14 lipca 2023 r.
Regulamin oraz szczegółowe informacje dot. prac magisterskich: znajdziesz TUTAJ.
Regulamin oraz szczegółowe informacje dot. prac doktorskich i habilitacyjnych: znajdziesz TUTAJ.

Pracę zapisaną na płycie CD/DVD wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przesłać na adres:

Narodowy Bank Polski
Departament Edukacji i Wydawnictw
ul. Świętokrzyska 11/21, 00-919 Warszawa
z dopiskiem: Konkurs na pracę magisterską lub Konkurs na pracę doktorską/habilitacyjną.

O przyjęciu pracy na konkurs decyduje data stempla pocztowego.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w IV kwartale 2023 r.