Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz PRME organizują konkurs „Lider Zrównoważonego Rozwoju: Dziś i w Przyszłości”. Konkurs skierowany jest do studentów, którzy już dziś chcą tworzyć przyszłość jako odpowiedzialni liderzy. Projekty, które w kreatywny sposób przedstawiają wizję lidera jutra, w formie filmu, prezentacji, plakatu – można przesyłać do 30 grudnia 2024 roku.

Współczesny świat biznesu stawia na zrównoważony rozwój oraz działania na rzecz społeczeństwa i planety. Szybko zmieniające się realia rynkowe i geopolityczne wymagają liderów o wysokich zdolnościach adaptacyjnych, gotowych podejmować ryzyko i inspirować innych do działania. Dlatego edukacja przyszłych menedżerów również przechodzi transformację, kształtując liderów jutra, którzy rozumieją odpowiedzialność za planetę, biznes i społeczeństwo.

Kim jest lider przyszłości? Liderzy przyszłości to osoby, które potrafią pobudzić innych do działania, tworząc inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju. Jakie cechy powinni posiadać, aby kierować przyszłymi pokoleniami i łączyć sukces biznesowy z odpowiedzialnością społeczną i ekologiczną? Na te pytania odpowiesz w naszym konkursie, pokazując, kim według Ciebie jest lider przyszłości.

Co należy zrobić?

Stworzyć projekt, który w kreatywny sposób przedstawia wizję lidera jutra. Do wyboru są następujące formaty:

• Krótki film (3-4 minuty)
  • Prezentacja PowerPoint (10-15 slajdów)
  • Plakat / poster
  • Kolaż zdjęć
  • Wiersz

Pokaż, jakie działania mogą przygotować dzisiejszych studentów do roli przyszłych liderów, którzy zadbają nie tylko o sukces biznesowy, ale także o planetę i społeczeństwo.

Kryteria oceny:

1. Zgodność treści z zasadami zrównoważonego rozwoju.
  2. Powiązanie działań z wartościami PRME.
  3. Możliwość łatwego wdrożenia i rozpowszechnienia pomysłów w społeczeństwie i środowisku akademickim.
  4. Inspirująca treść, motywujący przekaz oraz innowacyjne podejście do edukacji przyszłych liderów.

Konkurs skierowany jest do  studentów, którzy już dziś chcą tworzyć przyszłość jako  odpowiedzialni liderzy zrównoważonego rozwoju.

Organizatorem konkursu jest PRME oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Projekt współfinansowany jest przez fundację LEGO w ramach programu i5 LEGO.

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć TUTAJ.

Zapraszamy do udziału w konkursie!