17 i 18 czerwca 2016 roku odbędzie się XX Międzynarodowy Festiwal Pieśni Religijnej „Cantate Deo”. Usłyszymy m.in. Chór Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania VOX COELESTIS.

Festiwal odbędzie się w kościele farnym w Rzeszowie. 17 czerwca od godz. 15.30 odbędą się prezentacje konkursowe 12 chórów z Polski. Natomiast 18 czerwca od godz. 10.00 także w kościele farnym w Rzeszowie zaprezentuje się 11 chórów z Polski i zza granicy (m.in. Rosja, Słowacja).

Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert (18.06 godz. 16.30) na którym wystąpi Chór Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w połączeniu ze Strzyżowskim Chórem Kameralnym, a towarzyszyć im będzie Orkiestra Kameralna Filharmonii Podkarpackiej. Podczas koncertu usłyszymy m.in. specjalnie skomponowany na tą okazje utwór „Cantate Deo” A.Mozgala. Na koncercie tym wystąpią również laureaci festiwalu, którzy wykonają po 1 utworze.

XX Międzynarodowy Festiwal Pieśni Religijnej „Cantate Deo”