Koło Naukowe LOGIKON obchodzi właśnie 10-lecie. Przez te wszystkie lata pasja społeczności klubu do nauki, systematyczna praca i zaangażowanie, zaowocowały licznymi osiągnięciami oraz cennymi doświadczeniami.

„Koło Naukowe LOGIKON ma trzy główne cele: promowanie pasji do nauki, rozwój osobisty oraz wspieranie społeczności akademickiej. Dzięki zaangażowaniu naszych członków oraz owocnej współpracy z wykładowcami i innymi kołami naukowymi, udało nam się osiągnąć znaczące sukcesy w dziedzinie logistyki” – mówi dr Dominik Zimon, Adiunkt w Katedrze Logistyki i Inżynierii Procesowej, opiekun Koła.

Wśród osiągnięć Koła należy wymienić liczne publikacje naukowe, zdobycie certyfikatów specjalistycznych, udział w renomowanych konferencjach naukowych oraz organizację wykładów z udziałem praktyków z branży. Ponadto, koło odwiedziło ponad 10 firm związanych z logistyką w Rzeszowie i okolicach. Do Koła należało co najmniej 10 pokoleń inżynierów logistyki. Opiekunami Koła przez te 10 lat byli dr Krzysztof Feret, dr Kateryna Lysenko-Ryba, dr Sylwia Olszańska i mgr Iryna Prokopiuk. Obecnie Kołem, które zrzesza 19 członków, opiekują się dr Dominik Zimon oraz Yaroslav Oleshkevych.

„To, co wyróżnia LOGIKON spośród innych organizacji, to aktywne nawiązywanie kontaktów z przedstawicielami branży, liczne wykłady z ekspertami oraz oferowanie możliwości rozwoju kompetencji naukowych. Nasza społeczność zawsze jest gotowa służyć pomocą i wspierać się nawzajem w osiąganiu celów naukowych” – mówi Yaroslav Oleshkevych, opiekun Koła.

„Aktywny udział w życiu koła naukowego jest świetną okazją do wyjścia z tak zwanej „strefy komfortu” i być otwartym na nowe rzeczy. Jest to również możliwość nawiązania relacji ze studentami z innych roczników, otrzymanie dodatkowej wiedzy, która wykracza poza tradycyjne zajęcia w ramach planów studiów. Co więcej, jest to okazja, żeby mieć pierwszeństwo we wszystkich inicjatywach organizowanych w ramach koła. Gorąco polecam!” – mówi współzałożycielka Logistycznego Koła Naukowego LOGIKON dr Kateryna Lysenko-Ryba, Prodziekan Kolegium Zarządzania ds. kierunku Logistyka.

„Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do dołączenia do naszej społeczności, niezależnie od kierunku studiów. LOGIKON jest miejscem, gdzie pasja do odkrywania spotyka się z determinacją do osiągania sukcesów. Razem możemy jeszcze więcej!” – dodaje Yaroslav Oleshkevych.

Kolaż dziesięciu zdjęć. Większość to zdjęcia zbiorowe, na których jest od kilku do kilkunastu osób. Na jednym ze zdjęć umieszczonym na dole po lewej stronie widać kobietę w okularach, a na zdjęciu po lewej stronie widać mężczyznę w odblaskowej kamizelce, który trzyma zdjęcie.