W najnowszym rankingu szkół średnich Portalu WaszaEdukacja.pl, Akademickie Liceum Ogólnokształcące awansowało na 4-te miejsce i znalazło się w gronie najlepszych publicznych liceów w Rzeszowie.

1.  II Liceum: 62.9 pkt
2. IV Liceum: 56.4 pkt
3. I Liceum: 55.5 pkt
4. Akademickie Liceum Ogólnokształcące: 53.5 pkt
5. III Liceum: 49.9 pkt
6. VI Liceum: 45.6 pkt

Ranking sporządzono w oparciu o następujące kryteria: matura z przedmiotów obowiązkowych – 25%, sukcesy w olimpiadach – 15%, matura z przedmiotów dodatkowych – 35% oraz wskaźnik EWD (Edukacyjna Wartość Dodana – metoda analizy pozwalająca oszacować wkład szkoły w wyniki egzaminacyjne uczniów) – 25%.

Pełny ranking dostępny jest tutaj, a z jego szczegółową metodologią można zapoznać się tutaj.

Miło nam również poinformować, że mamy finalistkę ogólnopolskiej Olimpiady Cyfrowej, o której sukcesie wspomina miesięcznik edukacyjny Perspektywy nr 3/2019 w artykule „Zanurzeni w cyfrowym świecie”.

Serdeczne gratulacje dla Pani Dyrektor i całego grona pedagogicznego.