W piątek 24 maja, nasza ekipa KU AZS brała udział w Akademickich Mistrzostwach Podkarpacia w badmintonie. Ostatnimi czasy nasi badmintoniści przyzwyczaili nas do zdobyczy medalowych, a do tych zawodów przystępowaliśmy jako medaliści z roku 2018. Z tamtej drużyny została tylko Kinga Gurz – pozostali skończyli studia.

Do zawodów zgłosiliśmy dwie pary:

WSIiZ I  Patrycja Kiebała / Grzegorz Wróbel (PRACOWNIK)
WSIiZ II  Kinga Gurz / Piotr Grabowski (PRACOWNIK)

Po 4 godzinach gry na intensywnych obrotach, para Grabowski/Gurz zajęła III miejsce, natomiast para Wróbel/Kiebała V miejsce. W klasyfikacji generalnej zdobyliśmy brązowe medale!

Dziękujemy zawodnikom oraz trenerowi sekcji badmintona p. Grzegorzowi Wróblowi za przygotowanie do zawodów!

W piątek 31 maja nasi zawodnicy uczestniczyli w Akademickich Mistrzostwach Podkarpacia w tenisie. Reprezentacja WSIiZ: Marta Mysko, Viktoria Uiechko, Dmytro Lagutin, Damian Liśkiewicz.

W turnieju Pań nasze zawodniczki zdobyły srebrny – Marta Mysko i brązowy – Viktoria Uiechko medal. Dzięki bardzo dobrej indywidualnej postawie w klasyfikacji drużynowej dziewczyny zajęły II miejsce. Mężczyznom poszło gorzej i w klasyfikacji medalowej zajęli piąte miejsce.

Wielkie dzięki dla zawodników!

Trenerem reprezentacji jest mgr Damian Liśkiewicz.

W sobotę 1 czerwca, nasz KU AZS brał udział w ostatnich zawodach z serii Akademickich Mistrzostw Podkarpacia w sezonie 2018/19. Był to turniej szachowy, rozgrywany w Przemyślu.
Nasi szachiści zajęli 7 miejsce i tym samym dołożyli kilka cennych punktów do klasyfikacji generalnej współzawodnictwa uczelni wyższych w województwie.

Drużyna WSIiZ:
1) Daniel Martin
2) Marcin Lipa
3) Oleksandr Seheda
4) Maksym Katapskyi

Dziękujemy za reprezentowanie naszego Klubu!

Już 13 czerwca nasza para siatkarzy plażowych Kamil Waszczuk/Piotr Groszek rozpoczyna bój o medale na Akademickich Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej, które rozegrane zostaną w Gdyni (13 16 czerwca).  Trzymamy kciuki za zawodników. Świetne występy na turnieju w Rzeszowie i w Lublinie dają podstawę do marzeń o medalach w klasyfikacji uczelni niepublicznych. Liczymy na Was!

 

KU AZS WSIiZ