Szkoła Giełdowa we WSIiZ to jedyna tego typu jednostka w województwie podkarpackim. Absolwenci wszystkich kursów naszej Szkoły Giełdowej uzyskują certyfikat wydawany przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, który stanowi ważny atut dla osób poszukujących pracy w instytucjach finansowych.

Dzięki rynkowi kapitałowemu i giełdzie każdy może dziś korzystać z bogatej oferty nowoczesnych produktów finansowych. Nie warto jednak inwestować swoich oszczędności na giełdzie bez wcześniejszego zdobycia potrzebnej do tego wiedzy i umiejętności. Wręcz przeciwnie, znajomość rynku i zasad inwestowania to większe szanse na podejmowanie właściwych decyzji i lepszy wynik inwestycji, dlatego początkujących inwestorów zapraszamy do udziału w kursach Szkoły Giełdowej.

• Podstawy inwestowania na giełdzie (11.06.2021-13.06.2021)
    14 godzinny kurs przeznaczony dla przyszłych i początkujących inwestorów, obejmuje zagadnienia, których znajomość jest niezbędna w inwestowaniu, takie jak funkcjonowanie rynku kapitałowego i giełdy, zasady inwestowania, analiza spółek, sposoby oceny ryzyka, psychologia inwestowania i wiele innych.
  • Giełda dla średniozaawansowanych (18.06.2021-20.06.2021)
    Kurs realizowany jest w trakcie pięciu wykładów i obejmuje łącznie 13 godzin. Do udziału w kursie zapraszamy absolwentów kursu „Podstawy inwestowania na giełdzie” oraz innych zainteresowanych. Zajęcia obejmują m. in. zagadnienia związane z  instrumentami pochodnymi i certyfikatami Turbo, analizą fundamentalną oraz analizą techniczną (świece i ich rodzaje, formacje zmiany i kontynuacji, oscylatory i wskaźniki   i teoria portfelowa).

Kursy będą realizowane online na platformie Microsoft Teams. Zajęcia prowadzą wykładowcy wyższych uczelni, praktycy i specjaliści rynku kapitałowego:

Agata Gemzik-Salwach (Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, doktor nauk ekonomicznych, doświadczenie jako doradca ds. wdrożenia programów naprawczych w przedsiębiorstwach, członek Komitetu Inwestycyjnego w Funduszu Inwestycyjnym InnoFund, przygotowywała wyceny przedsiębiorstw oraz  teasery inwestycyjne dla spółek giełdowych),

Grzegorz Mentel (Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, Doktor habilitowany nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, doktor nauk ekonomicznych w specjalności: ekonometria, metody ilościowe na rynku kapitałowym, Profesor WSIiZ),

Paweł Perz (Politechnika Rzeszowska, doktor nauk ekonomicznych, naukowo związany z tematyka giełdową, członek Polskiego Stowarzyszenia Ryzyka Finansowego, członek Komitetu Inwestycyjnego funduszu seed capital InnoFund),

Filip Zaliszewski (Alior Bank, Doradca ds. Kluczowych Klientów, zajmuje się kwestiami stricte inwestycyjnymi, przeprowadza transakcje na rynku FOREX i handluje na rynku opcji binarnych).

Kolejna edycja Szkoły Giełdowej odbędzie się w lipcu 2021 roku.