Blisko 50 osób przyjęło szczepionkę przeciwko Covid-19 w ramach akcji szczepień, jaka odbyła się w piątek 19 listopada 2021 r. w siedzibie WSIiZ. W poprzednim tygodniu z oferty szczepień na terenie Uczelni skorzystało 98 osób.

W auli im. prof. Chłopeckiego w siedzibie WSIiZ przy ul. Sucharskiego wszyscy chętni mogli przyjąć dawkę preparatu Pfizera lub Johnson&Johnson. Akcja szczepień została zorganizowana przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie we współpracy z Centrum Medycznym Medyk.

Pracownicy Biura Wsparcia Studentów Międzynarodowych (BWSM) WSIiZ po raz kolejny aktywnie wspierali i pomagali w organizacji szczepień przeciw COVID-19, które odbyły się w ramach narodowego programu szczepień. Studenci WSIiZ zostali poinformowani o możliwości otrzymania bezpłatnego szczepienia przeciw COVID-19, a także uzyskali odpowiedzi na pytania dotyczące organizacji wydarzenia przez Uczelnię – mówi dr Sylwia K. Mazur, Kierowniczka Biura Wsparcia Studentów Międzynarodowych.

W tym tygodniu akcja szczepień cieszyła się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród studentów obcokrajowców. Wiadomość o szczepieniu była wysłana do studentów w trzech językach (polski, angielski, rosyjski), a pracownicy naszego Biura wspierali pracowników MEDYKa na miejscu szczepień w kwestiach językowych (tłumaczenie). BWSM utrzymuje kontakt ze studentami i aktywnie promuje szczepienia przeciw COVID-19 wśród studentów, zwłaszcza międzynarodowych – mówi Dmytro Shcherbak, Konsultant ds. studenckich z Biura Wsparcia Studentów Międzynarodowych.