Jak bardzo człowiek popsuł klimat? Czy to ludzie są głównymi sprawcami zachodzących zmian?  O możliwych do podjęcia działaniach opowiadał dr Tomasz Rożek w wykładzie pt. „Klimat się zmienia, czy i my nie musimy się zmienić?” zorganizowanym w 2021 roku przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Teraz nagranie wykładu jest dostępne w formie podcastu.

Zmiany klimatu są uważane za jedno z największych zagrożeń środowiskowych, społecznych i ekonomicznych. O tym w jaki sposób powinniśmy na nie reagować opowiada dr Tomasz Rożek w najnowszym odcinku podcastu „Klimat się zmienia, czy i my nie musimy się zmienić?”.  Spotkanie z Prelegentem odbyło się 18 marca 2021 roku i otworzyło drugą edycję projektu „Przybij piątkę nauce”, w ramach którego Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie udostępniała nagrania filmowe ze spotkań otwartych z udziałem wybitnych przedstawicieli świata nauki i kultury. Teraz wykład dostępny jest dostępny w formie audio.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od lat organizuje wykłady, seminaria i spotkania otwarte, które budzą zainteresowanie nie tylko naszych studentów, ale szerokiego grona odbiorców. Naszymi Gośćmi byli do tej pory między innymi: ks. prof. Michał Heller, prof. Krzysztof Zanussi, Anna Dymna, prof. Krzysztof A. Meissner, prof. Jerzy Bralczyk, czy śp. prof. Jerzy Vetulani.

Podcasty w ostatnich latach stały się jednym z bardziej popularnych formatów komunikacji. Dostarczają nie tylko rozrywki, ale są także wartościowym źródłem informacji na przeróżne tematy – od wiadomości ze świata, przez naukę i kulturę, aż po osobiste historie. Dają możliwość odkrycia interesujących pasji i nauczenia się nowych umiejętności, a to wszystko w wygodnej formie dźwiękowej. Podcastów WSIiZ można słuchać poprzez stronę internetową oraz aplikacje mobilne: SpotifyApple Podcasts i Google Podcasts w dowolnym miejscu i czasie.