20 czerwca 2024 r. Rada Naukowa Instytutu Gospodarki Przestrzennej i Geografii Społeczno-Ekonomicznej nadała Pani Karolinie Palimące stopień naukowy doktora nauk społecznych w dyscyplinie geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna.

Dr Karolina Palimąka otrzymała stopień naukowy za pracę pt. „Zrównoważona konkurencyjność regionów w Polsce”, której promotorem był dr hab. Maciej Czapiewski, prof. US, a promotorem pomocniczy dr inż. Elżbieta Ociepa-Kicińska. Publiczna obrona rozprawy doktorskiej odbyła się 17 czerwca 2024 r. w Instytucie Gospodarki Przestrzennej i Geografii Społeczno-Ekonomicznej Uniwersytetu Szczecińskiego.

Dr Karolina Palimąka jest Asystentem w Instytucie Badań i Analiz Finansowych, Kolegium Zarządzania w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.