Uczestnicy konferencji „Edukacja otwarta na innowacje” dowiedzieli się m.in. jak pozyskać zewnętrzne dofinansowanie na wdrażanie innowacji w nauczaniu, a także jak zagospodarować w sposób kreatywny wolny czas młodych osób. Poznali również programy, które zapewniają możliwość udziału w warsztatach, spotkaniach czy wymianach młodzieży z całej Europy bez ponoszenia kosztów. Konferencja odbyła się 24 lutego br. w Klubie Akademickim IQ.

W konferencji wzięły udział osoby zainteresowane tematyką wdrażania innowacji w dydaktyce – nauczyciele szkół na różnych poziomach edukacji, wykładowcy akademiccy, studenci i pełnoletni uczniowie oraz przedstawiciele NGO i instytucji edukacyjnych. Podczas wydarzenia zostały przedstawione konkretne przykłady i dobre praktyki w zakresie wdrażania innowacji przez instytucje mające swoją siedzibę na Podkarpaciu. Uczestnicy poznali także sposoby na wyszukiwanie i pozyskiwanie zewnętrznych źródeł finansowania innowacji w dydaktyce.

Jeden z prelegentów konferencji Piotr Stącel, Starszy specjalista w Dziale Projektów i Programów Krajowych i Międzynarodowych w Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, przedstawił inicjatywy i projekty agencji na rzecz rozwijania kompetencji w zakresie przedsiębiorczości młodych osób. Celem RARR jest prowadzenie działalności, która służy wszechstronnemu rozwojowi regionu Podkarpacia dzięki skoncentrowaniu i mobilizacji potencjału środowisk lokalnych. Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego pełni również działalność doradczą i usługową w procesach restrukturyzacji, otwierania i wspomagania przedsięwzięć gospodarczych, promocji regionu oraz pozyskiwania zagranicznych środków pomocowych – mówił Piotr Stącel. Prelegent opowiedział również o zrealizowanych do tej pory projektach.

Wszyscy uczestnicy otrzymali zaświadczenia potwierdzające udział w wydarzeniu.