Nadejście nowego roku to zwykle czas podsumowań i snucia planów. Podsumowania niedawno czyniliśmy, przy okazji filmu, który swoją premierę miał podczas Inauguracji Roku Akademickiego. Teraz pora na plany!

Już w styczniu czeka nas kontynuacja znakomitego cyklu wykładów „Nauka i wielkie pytania”. 6 stycznia 2010 roku punktualnie o 18:00 rozpocznie się wykład dra Zbigniewa Liany. To spotkanie poświęcone zostanie zagadnieniom metodologicznym w nauce. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym harmonogramem wykładów.

Dokładnie 15 stycznia 2010 roku odbędzie się VI Seminarium w ramach projektu „Podkarpacki Monitoring Rynku Pracy i Edukacji”. Zatytułowane jest ono „Stan i perspektywy rozwoju gospodarki i rynku pracy Podkarpacia”. Tym razem odbędzie się ono w Dębicy. Organizatorem seminarium jest Instytut Gospodarki WSIiZ.

Druga połowa stycznia oznaczać będzie czwarte już warsztaty dziennikarskie, które cieszą się wśród studentów dużym powodzeniem. Poprzednie edycje dotyczyły grafiki i ilustracji w prasie, blasków i cieni pracy w redakcji oraz tworzeniu teatru wyobraźni, czyli radia.

W kolejnych miesiącach czekają nas wielkie – także międzynarodowe – wydarzenia.

W kwietniu odbędzie się IX Kongres Public Relations, największe wydarzenie PR w Polsce. Ponownie zgromadzi w WSIiZ w Rzeszowie najważniejszych ludzi – naukowców i praktyków – tej branży. Jak co roku, organizatorem kongresu będą Samodzielny Zakład PR oraz Marketingowe Forum Naukowe.

W maju czekają nas dwie wielki konferencje. Od 13 do 15 maja odbędzie się w WSIiZ międzynarodowa konferencja „Human System Interaction”. Zgromadzi ona czołowe postacie świata nauki, zajmujące się zagadnieniami sztucznej inteligencji. Organizatorami konferencji są Katedra Systemów Rozproszonych, Katedra Systemów Ekspertowych i Sztucznej Inteligencji oraz Katedra Elektroniki i Telekomunikacji.

28 i 29 maja 2010 roku odbędzie się „Total Flow Management – I Międzynarodowa Konferencja Praktyków Kaizen”. Organizuje ją Katedra Zarządzania i Marketingu. Konferencja adresowana jest do realizatorów przedsięwzięć Kaizen w przedsiębiorstwach i administracji, a także do naukowców uczelni technicznych i ekonomicznych zajmujących się problematyką: KAIZEN, Lean Management, Logistyki, ISO i TQM.

W czerwcu Katedra Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej organizuje konferencję „Perspektywy kształcenia dziennikarzy”, która oprócz środowiska naukowego, z pewnością zainteresuje studentów kierunków związanych z mediami.

We wrześniu 2010 planowana jest organizacja drugiej edycji konferencji InternetBeta. Jej pierwsza odsłona została okrzyknięta internetowym wydarzeniem roku 2009. W 2010 – według zapewnień organizatorów – będzie jeszcze lepiej.
To tylko niektóre naukowe wydarzenia, które w najbliższych miesiącach będą się działy w WSIiZ. Oprócz nich będą kolejne odsłony miesięcy kultury. Za nami są już – przypomnijmy – miesiąc arabski i azjatycki.

W najbliższych miesiącach będzie też sporo wykładów otwartych. Gościć będziemy znakomite postacie nauki, biznesu i mediów. Ich nazwiska na razie zatrzymamy dla siebie, bo samo ich wymienienie zajęło by zbyt wiele czasu i miejsca, ale gwarantujemy, że będzie to rok obfity w znane nazwiska, goszczące w WSIiZ.

Szykujemy też sporo atrakcji dla maturzystów, którzy w 2010 roku będą chcieli rozpocząć u nas studia. Z pewnością zaliczyć można do nich Dni Otwarte, których kilka w najbliższym roku będzie. To, jak zwykle rzetelne informacje o studiach, ale i dobra zabawa.

Będziemy prowadzić rekrutację na 7 kierunków. Po wnikliwych badaniach, wybrane zostały te, po których można liczyć na atrakcyjną posadę zawodową. W ich ramach jest sporo nowości w postaci np. specjalności. Na Dziennikarstwie i komunikacji społecznej ruszą dwie nowe specjalności: odrębna ścieżka kształcenia Web design oraz Media i kreatywne pisanie. Na Bezpieczeństwie wewnętrznym ruszy specjalność Antyterroryzm. Na Ekonomii ruszy anglojęzyczna, darmowa specjalność Aviation management.

Jak widać rok 2010 będzie rokiem dużych wydarzeń i rokiem nowości w WSIiZ. Barwna i bogata historia tej Uczelni sprawia, że sporo się od niej oczekuje. Zrobimy wszystko, by oczekiwań tych nie tylko nie zawieźć, ale nawet zrobić więcej.