Warsztaty dziennikarskie to cykl spotkań organizowanych przez studentów WSIiZ, magazyn studencki Pressja, czasopismo elektroniczne BISTRO i portal Studentcafe.pl. Spotkań będzie w sumie 10.

Pierwsze spotkanie jest już za nami. Dotyczyło grafiki i fotografii. – Planujemy kilka wieczorów poświęconych dziennikarstwu radiowemu, sportowemu, muzycznemu, internetowemu, a także zagadnieniom związanym z PR-em oraz zawodem rzecznika prasowego – wyjaśnia Anna Martens, jeden z organizatorów warsztatów.

Najbliższe, II warsztaty dziennikarskie, odbędą się 24 listopada 2009, w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania, zaczynamy o 17:30 w sali A22. Posiedzimy pewnie do 20:00.

Tytuł tego spotkania to: "Cienie i blaski pracy w redakcji" – gośćmi będą Jarosław Gawlik (redaktor z "Super Nowości") oraz Jaromir Kwiatkowski (dziennikarz "Nowin"). Dyskusja prowadzona przez Panów będzie dotyczyć praktycznej strony zawodu dziennikarza. Wszystko okraszone będzie anegdotami dziennikarskimi. W drugiej części zrealizujemy ćwiczenie praktyczne – pod okiem fachowców, którzy ocenią i skomentują prace uczestników warsztatów.

– Na portalu Studentcafe.pl będzie transmisja on-line warsztatów dla wszystkich, którzy nie będą mogli być obecni osobiście – dodaje Katarzyna Kadaj-Kuca, współorganizator warsztatów.

Wśród przybyłych rozlosujemy nagrody, a dwie najbardziej aktywne osoby otrzymają wręczone przez gości specjalnie przygotowane upominki. Wszyscy, którzy wezmą udział w przynajmniej 8 spotkaniach, otrzymają w czerwcu pisemne podziękowania zaświadczające o udziale w Warsztatach. Na Warsztaty wstęp jest wolny, zapraszamy wszystkich studentów, licealistów, a także tych którzy naukę już skończyli, ale chcą spotkać ciekawych ludzi.