30 prac zostało zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej I Biennale im. prof. Józefa Szajny. Nazwiska autorów zwycięskich prac poznamy w czasie Inauguracji roku akademickiego 2022/2023 czyli 5 października br.

Każdy z uczestników mógł przekazać maksymalnie 3 różne prace konkursowe, w pierwszej edycji Biennale zgłoszonych zostało prawie 70 prac. Oceny prac dokonała Komisja Konkursowa w składzie: dr Patrycja Longawa – przewodnicząca Komisji, prof. dr hab. Andrzej Głowacki,  dr Krzysztof Groń, mgr Mikołaj Birek i 2 zaproszonych ekspertów: Agnieszka Sobczyńska oraz Peter Javoric. Studenci WSIiZ mogli wziąć pod uwagę życiorys artysty, konkretne dzieło, ale także całokształt twórczości, do wyboru mieli dowolny rodzaj grafiki, fotografii oraz animacji.

Autorzy prac zakwalifikowanych do wystawy:

Aleksandra Bieleń, Aleksandra Suravehina, Anastasiia Vasyliu, Angelika Roman, Anna Akinina, Damian Karnicki, Dominik Kamiński, Edyta Musiał, Gabriela Stachowicz, Izabela Lenczowska, Jakub Głogowski (2 prace), Jakub Jabłoński, Jakub Nowak, Jakub Strawa, Julia Szpunar, Justyna Patro, Kaja Kowalska, Kamil Karnas, Karolina Białończyk, Klaudia Olszańska, Krzysztof Florek, Łukasz Pasternak, Magdalena Bielecka, Magdalena Radzimowska, Maja Mechowska, Olaf Żuk, Olha Honcharuk, Patrycja Głodek, Valeriia Afanasieva.

***
Prof. Józef Szajna w swojej twórczości fascynował, ostrzegał i skłaniał do namysłu. I Biennale im. prof. Józefa Szajny wpisuje się w obchody stulecia urodzin Artysty przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Celem konkursu zorganizowanego przez Katedrę Grafiki Komputerowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest twórczy dialog z dorobkiem Szajny oraz promocja dokonań artystycznych studentów Uczelni. Hasło konkursowe pierwszej edycji Biennale to:  „Józef Szajna – artysta wszechstronny”.