27 października 2009 roku o godzinie 17:00 w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rozpoczęły się intrygujące warsztaty dziennikarskie.

Intrygujące, bo wydawać by się mogło, że warsztaty poświęcone będą pisaniu, gatunkach dziennikarskich, sztuce słowa itp… ale nic bardziej mylnego. Prowadzący warsztaty, Łukasz BisAleksander Juszyński to bynajmniej nie dziennikarze, a specjaliści od tego, na co w mediach poza tekstem uwagę zwracamy najchętniej – od fotografii i grafiki. Jak je robić, by nie odwracały uwagi od treści, a ją zgrabnie podkreślały? Czego nie robić, by uniknąć kiczu? Gdzie tkwią tajniki udanych kreacji fotograficznych i graficznych? Odpowiedzi na te pytania padły podczas wtorkowego wieczoru w WSIiZ.

– Bardzo się cieszę, że dziś wieczorem byłam właśnie tu, na tych warsztatach, bo dużo się nauczyłam, a organizatorzy zadbali o ciekawy przebieg warsztatów, wypełniony fajnymi prezentacjami, nie brakło też miłych dla podniebienia incydentów ciasteczkowo-kawowych – dzieli się na gorąco Klaudia, jedna z uczestniczek warsztatów. – Gościliśmy ponad 100 osób, które wzięły udział w warsztatach, które o fotografii i grafice sporo się w tym czasie nauczyły i które mają ochotę na więcej – opowiada Anna Martens, jeden z organizatorów warsztatów. Owa "ochota na więcej" z pewnością jest dobrą wróżbą przed kolejnymi tego typu spotkaniami. Organizatorzy zapewniają, że nie były to ostatnie warsztaty poświęcone różnym aspektom dziennikarstwa. Szczegóły niebawem w portalu WSIiZ.

Organizatorami warsztatów były: Magazyn Studencki PRESSJA, Portal StudentCafe.pl oraz Czasopismo elektroniczne BISTRO.