Trwa nabór na członków Filmowego Koła Naukowego „Plan Ogólny”. Czy nagrywanie to coś, co mieści się w kręgu twoich zainteresowań? Albo wiążesz z tym swoją przyszłość? A może ciekawi Cię jak wygląda tworzenie filmu od podstaw? Jeśli tak, to dołącz do grona pasjonatów kina we WSIiZ.

Opiekunowie Filmowego Koła Naukowego “Plan Ogólny” zapraszają do zgłoszeń. Koło Naukowe ułatwia rozwijanie umiejętności pracy z filmem oraz daje możliwość zdobycia nowych zdolności. Uczestnicy uczą się przede wszystkim od siebie, ponieważ Filmowe Koło Naukowe łączy osoby, które posiadają różne kompetencje związane z szeroko pojętą produkcją filmową. Mowa tutaj między innymi o montażu, nagrywaniu, tworzeniu animacji czy pisaniu scenariuszy.

Praktyka w oparciu o teorię

Spotkania bazują nie tylko na planowaniu przyszłych działań, ale również na ćwiczeniach w grupach i zdobywaniu wiedzy teoretycznej oraz praktycznej. Sprzyjające warunki do rozwoju umożliwia profesjonalny sprzęt. Wykorzystujemy go do wykonywania zleconych realizacji czy też tworzenia własnych produkcji. Należą do niego nie tylko aparaty, lampy czy wyposażenie studia filmowego, ale również tło tzw. „green screen”, którego działanie można było zobaczyć na Dniu Otwartym Kół Naukowych. Wszystko to oraz pozytywna atmosfera sprawia, że jesteśmy w stanie uczyć się nowych rzeczy i potrafimy pomóc innym – mówią studenci, którzy uczestniczą w spotkaniach.

Działania Filmowego Koła Naukowego poza ćwiczeniami

Uczestnicy Filmowego Koła Naukowego wykorzystują nabytą wiedzę angażując się w relacjonowanie wydarzeń. Obecnie byliśmy m.in.: na spotkaniu w ramach „Loży Biznesu”, którego gościem był polski producent gier People Can Fly; tworzyliśmy relację z koncertu studentów, czy też uczestniczyliśmy w realizacjach dotyczących nagrań wideo na uroczystościach takich jak graduacja czy „WSIiZ ma Talent” – dodają studenci.

Założenia, plany i realizacje Koła

Koło Naukowe stawia przede wszystkim na rozwój umiejętności uczestników poprzez tworzenie wspólnie ustalonych projektów. Aktualnie uczestnicy są w trakcie pracy nad krótkometrażowym filmem. W niedalekiej przyszłości chcieliby również zrealizować plany dotyczące nagrań na ogólnopolskie i międzynarodowe konkursy filmowe. Oprócz tego, skupiają się na dalszym relacjonowaniu wydarzeń dla Uczelni oraz współpracy z różnymi firmami, dla których istotne są krótkie materiały video o charakterze reklamowym.

Ty też możesz zostać członkiem Koła Filmowego!

Jesteśmy otwarci na ludzi zaangażowanych oraz szukamy osób, których zainteresowania krążą wokół świata filmowego. Może to być aktorstwo, rysowanie animacji filmowych, obsługa kamer, montaż filmowy, pisanie scenariuszy czy też przygotowywanie scenografii lub kostiumów. Jeśli chcesz spróbować swoich sił lub rozwijać się w danym kierunku, zapraszamy do dołączenia do Naszej grupy na Facebooku – Koło Filmowe „Plan Ogólny” WSIiZ oraz do kontaktu z liderem Naszego koła – Kacprem Uchto podsumowują studenci.