Film „Kolekcjoner” (2023) Patrycji Wilczyńskiej wykładowczyni Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, został wyróżniony na TimeLine Film Festival jako finalista w kategorii Best Short Film Filmmaker. Autorka będzie uczestniczyć w finale festiwalu w Carate Brianza w dniach 10-12 kwietnia. Trzymajmy za nią kciuki!

TimeLine Film Festival jest organizowany przez Istituto Istruzione Superiore L. da Vinci w Carate Brianza, we Włoszech od 2009 roku. Wydarzenie ma na celu promowanie kreatywności i innowacyjności poprzez produkcję filmową, edukację studentów w zakresie analizy i krytyki współczesnych języków komunikacji masowej. W konkursie mogą brać udział uczelnie, szkoły filmowe oraz profesjonalni filmowcy.

Film „Kolekcjoner” (2023) Patrycji Wilczyńskiej został wyróżniony jako finalista w kategorii Best Short Film Filmmaker. Film ten to 4-minutowa animacja opowiadająca o negatywnych skutkach konsumpcjonizmu wywieranych zarówno na jednostki, ale również środowisko i zdrowie psychiczne społeczeństwa. Główny bohater filmu nabywa nowy gadżet, który doprowadza go do manii na punkcie kupowania kolejnych sprzętów. Jego obsesja na punkcie posiadania przekształca się w pułapkę, gdy otacza go zbyt wiele urządzeń. Film ma na celu inspirację do zmiany postaw widzów, promowanie krytycznego myślenia oraz budowanie świadomej konsumpcji.