Ponad 1000 młodych ludzi z 76 szkół z całego podkarpacia odwiedziło 21 marca Akademickie Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, gdzie zorganizowano dzień otwarty. Wszystkim zainteresowanym podjęciem nauki w szkole nagrodzonej Laurem Mistrza Nowoczesnej Edukacji zaprezentowano działania naukowe, innowacje pedagogiczne z zakresu informatyki, retoryki i biologii medycznej oraz ofertę trzech profili szkoły: technologii internetowych, sztuki i projektowania oraz zdrowia i farmacji.

W ramach profilu technologie internetowe uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach z zakresu programowania w języku Python,  warsztatach z zakresu grafiki 2D oraz programowaniu robotów.

Dyrektor szkoły, Pani Renata Łunarska jest szczególnie dumna z autorskiego programu nauczania informatyki, który specjalnie dla ALO przygotowała dr. Inż. Barbara Fryc, pracownik naukowy WSIiZ. – I to nas wyróżnia spośród innych liceów w regionie, na różnych specjalnościach z zakresu Informatyki uczą młodzież różni nauczyciele, którzy są wyspecjalizowani w konkretnych dziedzinach, na przykład z systemów operacyjnych czy grafiki komputerowej. Informatyka cieszy się ogromnym zainteresowaniem, przychodzą do nas najzdolniejsi uczniowie chętni dalej kształcić się w tym kierunku.

ALO ma się czym pochwalić i czym zachęcić uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych – 100% zdawalność matur, tylko jedno liceum rzeszowskie osiągnęło taki imponujący wynik.

Dla najbardziej artystycznych dusz klasa pierwsza sztuki i projektowania przygotowała pod okiem nauczyciela podstaw projektowania pokaz mody inspirowany kosmosem. Pokaz był  przedpremierą, dużego pokazu, który jak co roku będzie miał miejsce  w strefie eventowej Millenium Hall 22 marca o godzinie 18.00

Dyrektor Łunarska zapewnia, że oferowany przez ALO profil Sztuka i projektowanie to miejsce dla uczniów kreatywnych, z pasją i chęciach stworzenia czegoś unikatowego. – Dzisiejszy pokaz mody przygotowany przez uczniów potwierdza, że trafiają do nas młodzi, bardzo utalentowani ludzie. Nie tylko zaprojektowali stroje, od wykonania odręcznych rysunków poprzez ich obrobienie graficzne w komputerze,  w niektórych przypadkach nawet sami je wykonali, przygotowali również całą oprawę muzyczną i scenariusz tego pokazu.

W trakcie dnia otwartego wszystkim zainteresowanym towarzyszyli uczniowie ALO, którzy odpowiadali na wszelkie nurtujące przyszłych licealistów pytania.