Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta wraz z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie serdecznie zapraszają na Dzień Fulbrighta. Wydarzenie odbędzie się 23 marca 2015 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, przy ul. Sucharskiego 2, początek o godz. 10:00.

Spotkanie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych ofertą stypendialną Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta oraz współpracą z amerykańskimi uczelniami i wykładowcami. Program spotkania będzie miał formę wykładów i prezentacji na temat m.in. relacji polsko-amerykańskich, oferty stypendialnej Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta oraz warsztatu dotyczącego wystąpień publicznych. Gościem honorowym wydarzenia będzie Pani Ellen Germain, Konsul Generalna USA w Krakowie.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął pan Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.
Dla przypomnienia, Program Fulbrighta to program wymiany naukowej pomiędzy USA i innymi krajami. Program został założony w 1946 r. w USA z inicjatywy amerykańskiego sena-tora J. Williama Fulbrighta. Program działa w 155 krajach, absolwentami Programu jest ponad 325 000 osób na całym świecie. Co roku przyznawanych jest ponad 8 000 stypendiów z czego 80 w naszym kraju.

Program Fulbrighta w Polsce jest jednym z największych w Europie Środkowej i Wschodniej programów stypendialnych dla studentów, badaczy, naukowców i artystów z Polski oraz z USA. Został zainicjowany w 1959 roku. Od 1995 roku Program realizuje Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta. Do końca 2014 roku przyznano ponad 4000 stypendiów. Honorowymi współprzewodniczącymi Rady Komisji jest Ambasador USA w Polsce, Jego Ekscelencja Stephan D. Mull oraz Pani Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska.

Zgłoszenia udziału w spotkaniu prosimy kierować na adres: rodm@wsiz.edu.pl lub pod nr tel.: 17 866 11 82 do dnia 19 marca 2015 r.

POBIERZ PROGRAM