Na Akademickich Mistrzostw Województwa Podkarpackiego studenci KU AZS WSIiZ zdobyli medale w dwóch dyscyplinach: w tenisie ziemnym oraz w biegu na 100 metrów.

14 maja 2021 r. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania zorganizowała Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w tenisie ziemnym na kortach rzeszowskiego ROSiRu. Klub Uczelniany AZS WSIiZ reprezentowali (od lewej) Danail Gospodinov, Damian Liśkiewicz (grający trener), Madina Makenova, Yerkezhan Kissamenova, Marta Mysko.

Marta Mysko wygrała wszystkie swoje mecze i zdobyła złoty medal w grze pojedynczej, natomiast w klasyfikacji drużynowej panie zdobyły II miejsce plasując się przed ekipą Uniwersytetu Rzeszowskiego!

W klasyfikacji męskiej drużyna Liśkiewicz/Gospodinov uplasowała się na III miejscu. Zarówno rywale z UR, jak i PRz okazali się poza zasięgiem sportowców z naszej uczelni.

Tego samego dnia (w piątek, 14 maja 2021 r.) na stadionie Resovii spotkali się akademiccy lekkoatleci, aby rywalizować o medale Mistrzostw Podkarpacia. W barwach KU AZS WSIiZ wystąpili: Gabriela Cisek, Michał Wojewoda, Eduard Small, Maks Furdyna oraz Adam Serwon, którzy brali udział w następujących konkurencjach: bieg na 100m, bieg na 800m, skok w dal, pchnięcie kulą. W międzyuczelnianej klasyfikacji końcowej reprezentanci WSIiZ zajęli miejsce tuż za podium.

Wszystkie wyniki:

• Gabriela Cisek: VI miejsce – skok w dal, V miejsce – bieg na 100 m.
  • Eduard Small: VII miejsce – bieg na 100 m., VI miejsce – bieg na 800 m., VII miejsce – skok w dal
  • Maks Furdyna: VII miejsce – pchnięcie kulą
  • Adam Serwon: VI miejsce – bieg na 100m., V miejsce – skok w dal
  • Michał Wojewoda: I miejsce – bieg na 100m., VI miejsce – pchnięcie kulą, V miejsce – skok w dal.

10 maja 2021r. na stadionie Resovii odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w piłce nożnej. W turnieju wzięły udział cztery reprezentacje klubów uczelnianych AZS: WSIiZ, Uniwersytet Rz., Politechnika Rz. oraz KPU Krosno.