Marzec obfitował w akademickie zmagania sportowe. Zawodnicy Klubu Uczelnianego AZS reprezentowali Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania na zawodach w siatkówce, koszykówce, badmintonie i unihokeju.

Udział unihokeistów w Akademickich Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego, po emocjonujących rozgrywkach, zakończył się zdobyciem brązowego medalu. Turniej wojewódzki był pewnego rodzaju testem dla osób, które zasilą nas podczas zbliżających się AMP-ów [red. Akademickich Mistrzostw Polski]. Oczywiście można było wycisnąć dziś więcej, ale jesteśmy zadowoleni, bo udało się wywalczyć medale i zgrać drużynę przed wyjazdem do Warszawy. Nasza drużyna w najbliższym czasie rozegra także kilka meczów sparingowych – skomentował występ Kacper Cęgiel, grający trener. Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: Jakub Sujkowski, Kacper Cęgiel, Bartłomiej Skrabalak, Rafał Czytajło, Krzysztof Kamiński, Eduard Smal, Vitalii Lukash.

Na piątym miejscu zakończyły udział w Akademickich Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego siatkarki z naszej uczelni. Na podium imprezy uplasowały się zawodniczki z KPU w Krośnie, PWSTE w Jarosławiu oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego.

18 marca do rywalizacji w ramach Akademickich Mistrzostw Podkarpacia stanęła para naszych badmintonistów. W tradycyjnym już zestawieniu K. Gurz / P. Grabowski, nasi reprezentanci mieli nadzieję przedłużyć status medalistów z ubiegłego roku. Pomimo bardzo solidnego początku (wygrana po 2:0 z UP Sanok oraz PWSW Przemyśl), niestety, w tym roku nie udało się w fazie finałowej pokonać liderów z poszczególnych grup i nasz KU AZS WSIiZ zakończył rywalizację na IV miejscu – informuje Damian Liśkiewicz, Kierownik Zakładu Wychowania Fizycznego i Sportu.

Z kolei 25 marca w hali Politechniki Rzeszowskiej odbył się turniej koszykarski w nowej formule 3×3. W barwach KU AZS WSIiZ wystąpiła czwórka studentów: Tangirbergen Bolganbay, Bolest Murager, Boshkhudzhaev Mazhnun i Bektassov Achlet. Pomimo olbrzymiego zaangażowania zawodników i atrakcyjnej gry nie udało się awansować do półfinału turnieju. Drużyna WSIiZ zakończyła udział w zmaganiach na miejscach 5-8.