Już po raz drugi w ramach konferencji Internet Beta odbędzie się panel naukowy Beta Academics. W tym roku dyskusje poświęcone będą komunikacji wizualnej. Zaplanowano prelekcje blisko 30 referatów w ciągu dwóch dni. Wydarzenie odbędzie się (jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna – na żywo) 15-16.09.br. w Kielnarowej k. Rzeszowa.

We wrześniu, w kampusie WSIiZ spotykają się najważniejsi ludzie polskiego Internetu. Pojawią się tam w ramach 13. edycji konferencji Internet Beta. Kolejny raz towarzyszyć jej będzie panel akademicki Beta Academics, który w tym roku otrzymał dofinansowanie z programu „Doskonała nauka” Ministra Edukacji i Nauki. Dzięki temu wydarzenie będzie dłuższe, a do wystąpień otwierających zostaną zaproszeni goście specjalni.

Tematem tegorocznej dyskusji będzie pytanie o istotę i kierunek zmian w komunikacji wizualnej w roku 2021 i kolejnych. Czy obraz przejmie ostatecznie prymat nad słowem pisanym lub mówionym? Czy może funkcjonować bez niego? Jaka jest przyszłość wizualizacji i obrazu w komunikacji i naszym codziennym funkcjonowaniu? – „Naszym celem jest pokazanie, że rozmowom branżowym, dotyczącym Internetu, potrzebna jest także dyskusja akademicka, tworząca kontekst, sięgająca głębiej w zrozumienie funkcjonowania ludzi w erze postcyfrowej, a tym bardziej – w czasie pandemii, kiedy życie wirtualne w coraz większym stopniu zastępuje nam komunikację bezpośrednią” – mówi organizatorka wydarzenia, dr Iwona Leonowicz-Bukała z Katedry Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WSIiZ.

Zaproszenie na Beta Academics 2021 „Totalnie wizualnie – konteksty komunikacji społecznej w XXI wieku” skierowane jest do badaczy komunikacji społecznej, w tym komunikacji wizualnej, badaczy sztuk wizualnych, nowych mediów i nowych technologii komunikacyjnych. Akademicy oprócz udziału w panelach naukowych będą mieli również okazję do zdobycia recenzowanych punktowanych publikacji.

Nad jakością merytoryczną wystąpień konferencyjnych będzie czuwać Rada Naukowa. Członkostwo dotychczas potwierdzili: prof. Tomasz Goban-Klas (WSIiZ), prof. dr hab. Andrzej Adamski (WSIiZ), prof. dr hab. Sławomir Gawroński (WSIiZ), prof. dr hab. Marcin Szewczyk (WSIiZ), prof. Andrzej Głowacki (WSIiZ), dr Patrycja Longawa (WSIiZ), prof. Janusz W. Adamowski (Uniwersytet Warszawski) oraz dr hab. Anna Jupowicz-Ginalska (Uniwersytet Warszawski).

Więcej informacji na temat Beta Academics 2021, w tym o trybie zgłoszeń już wkrótce na stronie Uczelni, internetbeta.pl oraz na Facebooku.

Beta Academics 2021 – Totalnie wizualnie – konteksty komunikacji społecznej w XXI wieku dofinansowano z programu „Doskonała nauka” Ministra Edukacji i Nauki.