Shapes of Dystopia – to tytuł plakatu dr hab. Patrycji Longawy, prof. WSIiZ, nagrodzony wyróżnieniem honorowym na międzynarodowej wystawie plakatów Colorado International Invitational Poster Exhibition (CIIPE) 2024. Nasza wykładowczyni jest laureatką 107 nagród, wyróżnień oraz nominacji przyznanych w kraju i za granicą, w większości w konkursach międzynarodowych.

23.edycja Colorado International Invitational Poster Exhibition (CIIPE) to seria wystaw i wydarzeń z udziałem najwybitniejszych światowych artystów i projektantów plakatu. Organizowana przez Wydział Sztuki i Historii Sztuki Colorado State University, CIIPE jest jedną z zaledwie kilku międzynarodowych wystaw plakatów na świecie. To popularne wydarzenie pozwala społecznościom kampusu i północnego Kolorado doświadczyć tego, co świat plakatu ma do zaoferowania.

Założycielami CIIPE w 1979 roku byli wykładowcy CSU i projektanci – Phil Risbeck i John Sorbie oraz artysta z północnego Kolorado Bob Coonts. CIIPE jest unikalnym, bogatym źródłem edukacyjnym, umożliwiającym studentom projektowania graficznego bezpośrednią współpracę z projektantami, ścisłą współpracę z obecnym wydziałem projektowania graficznego CSU i zdobycie cennego doświadczenia zawodowego w zakresie przygotowywania i instalowania wystawy.

Dr hab. Patrycja Longawa, prof. WSIiZ,Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej ds. kierunku Projektowanie graficzne, prezentowała swoje prace na 33 wystawach indywidualnych (w Polsce i poza jej granicami) oraz około 540 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, z czego większość ekspozycji miała charakter międzynarodowy. Prace autorki były prezentowane w 45 krajach m.in. Australia, Boliwia, Brazylia, Chiny, Ekwador, Hongkong, Indie, Japonia, Kolumbia, Korea, Peru, Urugwaj, USA, Wenezuela.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.