Projekt Instytutu Badań i Analiz Finansowych oraz Finansowego Koła Naukowego FLOW pn. „Uczelnie szkołom – o finansach z NBP. Edycja 2.” otrzymał dofinansowanie w wysokości blisko 100 tys. zł na realizację przedsięwzięć w ramach konkursu Narodowego Banku Polskiego. WSIiZ jest jedną z 12 instytucji w Polsce, które otrzymały dofinansowanie w tej edycji programu.

Projekt obejmuje warsztaty z problematyki ekonomii i finansów (w kampusie w Kielnarowej, gdzie wykorzystywane jest m. in. Laboratorium Finansowe) prowadzone przez studentów FKN FLOW oraz opiekunów – pracowników Instytutu Badań i Analiz Finansowych (przydzielonych wg obszarów tematycznych wydarzenia). Warsztaty są przeznaczone dla 180 uczniów szkół średnich z województwa podkarpackiego (w podziale na 3 tury wydarzenia).

Projekt stanowi kolejną odsłonę przedsięwzięć IBAF dedykowanych młodzieży ze szkół średnich zorientowanych na szeroko pojętą edukację finansową. Będzie to trzecia (uwzględniając pilotażową), zmodyfikowana o dotychczasowe doświadczenia edycja tego projektu, który cieszy się pozytywnymi opiniami wśród nauczycieli i uczniów. W obecnej edycji wśród instytucji, z którymi podejmujemy współpracę znalazły się Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa w Bóbrce oraz Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, na terenie których przeprowadzone zostaną warsztaty oraz gra terenowa połączona z konkursem – informuje mgr Karolina Palimąka, koordynator projektu.

Projekt potrwa do kwietnia 2022 roku. Główne działania zostały zaplanowane na miesiące marzec i kwiecień. Mamy nadzieję na możliwość realizacji zajęć w formie stacjonarnej. W tym czasie uczestnicy spotkania będą mieli okazję wysłuchać webinarów tematycznych, odwiedzić dwie instytucje kultury i wziąć udział w warsztatach i grze terenowej połączonej z konkursem – dodaje Karolina Palimąka.

Zapraszamy do zgłoszeń! Szczegóły dotyczące projektu dostępne pod adresem: projektibaf@gmail.com oraz na stronie projektu „Uczelnie szkołom – o finansach z NBP. Edycja 2.”

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z poprzedniej edycji projektu.

Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.