Munashe Tapiwa Muchedzi został zwycięzcą 11. edycji Międzynarodowego Konkursu Artystycznego „WSIiZ ma Talent”. Wokalista wykonał wzruszający utwór własnego autorstwa, który opowiadał o jego przyjacielu i jego problemach oraz o pomocy, jaką otrzymał od bliskich. Munashe pochodzi z Zimbabwe i jest studentem kierunku International Business Management.
Tegoroczna edycja Międzynarodowego Konkursu Artystycznego „WSIiZ ma Talent” odbyła się 4 grudnia br. o godz. 19:00 w Klubie IQ. W tym roku wyjątkowo w jury zasiedli laureaci poprzednich edycji konkursu. Jury w składzie: Karolina Bzdyra (wokalistka, głos duetu Bzdyra/Demidowski), Krzysztof Demidowski (multiinstrumentalista, producent muzyczny z duetu Bzdyra/Demidowski), Patrycja Nawojska (wokalistka, studentka wydziału Jazzu i muzyki rozrywkowej), Anna Prokopenko (tancerka, gimnastyczka, instruktorka tańca) oraz Dominika Kindrat (wokalistka, instruktorka, międzynarodowa trenerka głosu, właścicielka szkoły śpiewu).
Nowym pomysłem było zaproszenie do jury WMT laureatów, zwycięzców tego konkursu, którzy rozwijają swoje pasje artystyczne na profesjonalnym poziomie, są instruktorami, trenerami. Oni wiedzą, co przeżywają uczestnicy i myślę, że to było dla tych jurorów duże przeżycie. A zadanie mieli trudne, bo wielu finalistów zaprezentowało występy przemyślane, świadome, wykazując się wysokimi umiejętnościami. Grono laureatów jest międzynarodowe i to, że mamy studentów artystów nie tylko z różnych krajów ale i z różnych kontynentów dodaje temu wydarzeniu barw, energii, jest źródłem inspiracji. Oto nam chodzi – żeby studenci, z różnych kierunków, z różnych kultur studiując, mogli rozwijać swoje pasje, zawierać twórcze sojusze i przyjaźnie, często międzynarodowe, dzięki którym funkcjonowanie w środowisku wielokulturowym jest dla nich czymś naturalnym. Takie tworzenie przestrzeni do tego, aby młodzi ludzie zdobywając wiedzę na zajęciach mogli również spełniać się w tym, co ich pasjonuje jest dla nas ogromnie ważne – mówił dr Łukasz Błąd, Zastępca dyrektora pionu komunikacji marketingowej ds. kreacji.
Kto zwyciężył w 11. edycji „WSIiZ ma Talent” i „WSIiZ Art Talent”?
Nagrody XI Finału Międzynarodowego Konkursu Artystycznego „WSIiZ ma Talent”:
- Munashe Muchedzi (śpiew) – pierwsze miejsce
- Jakub Turek (śpiew) – drugie miejsce
- THE SHOWSTOPPERS (Nashe Mukechi, Tinotenda Roy Murapa, Tendai Mudzivare – grupa taneczna) – trzecie miejsce
- Polina Karpenko (śpiew) – wyróżnienie
- Jan Szynszal (śpiew) – wyróżnienie
- Olessya Nazarenko (kostka rubika) – wyróżnienie
- Eleonora Dyshleva (śpiew) – wyróżnienie
- Yulia Tarasova (śpiew) – wyróżnienie
Nagroda Dziennikarzy trafiła do FN SOUND (Illia Fisan & Vladyslav Nikitiuk), a Nagroda Publiczności trafiła do THE SHOWSTOPPERS.
Gratuluję wszystkim finalistom pięknych prezentacji. Od kilku lat śledzę edycje konkursu i przyznam, że uczestnicy tej edycji byli bardzo odważni, otwarci na przekazywanie emocji, na ruch, na przeżywanie i kontakt z publicznością. Od czasu gdy występowaliśmy z Krzysztofem w konkursie w 2018 roku, samoświadomość i mentalność uczestników bardzo się zmieniła. Podziwiam to. A także słychać było wielką pracę jaką wokaliści włożyli w pracę nad emisją głosu. Osobiście czekałam na autorskie prezentacje, które zasłużenie uzyskały wysokie miejsca – mówiła jurorka konkursu Karolina Bzdyra.
W sekcji plastycznej „WSIiZ Art Talent” nagrody zdobyli:
I Nagrodę – Anna Maria Wiązownicka – Super Art Talent WSIiZ
II Nagrodę – Krystian Kallaus
III Nagrodę – Karolina Rząsa
Wyróżnienia otrzymali: Damian Piłat, Julia Rylewicz, Nikita Shepshelei i Patrycja Weselak.
Tegoroczny poziom WSIIZ MA TALENT rozłożył mnie na łopatki w pozytywnym tego zwrotu znaczeniu. Nie spodziewałam się, że tak trudno będzie przydzielić nagrody. Jestem pod ogromnym wrażeniem jak wiele świetnie śpiewających osób studiuje kierunki niezwiązane nawet z muzyką, (co akurat uważam za mądre rozwiązanie). Osobiście żałuję, że nie udało się nagrodzić większej liczy uczestników. To co zaważyło na naszych decyzjach to jednak ten element autentyczności. Mamy ogromny szacunek do twórczości własnej – podsumowała Dominika Kindrat.
Wydarzenie realizowane w ramach projektu: „Direction: Poland!” finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu Welcome to Poland.
Zobacz galerię zdjęć (fot. Szymon Gliwa):