25 września 2009 roku rozpoczął się ostatni dzień konferencji InternetBeta 2009. To największe wydarzenie branży internetowej w Polsce. To internetowe wydarzenie roku!

Konferencja rozpoczęła się tuż po godzinie 10:00. W drugim dniu równolegle trwały trzy sesje. Teraz pora na zamianę. Trzeciego dnia konferencji, zaplanowane zostały dwie równoległe sesje.

Na pierwszy konferencyjny ogień poszli Dawid Trzeciak z Guerilla-Marketing.pl z prezentacją: „Zawirusowane social media” oraz – w drugiej sali – Albert Hupa z Uniwersytetu Warszawskiego: „Struktura artykulacji interesów politycznych na polskich stronach www. Zastosowanie analizy sieci społecznych i automatycznej analizy treści w badaniach Internetu”.

Tuż po nich głos zabrali Jarosław Rzepecki z Hypermedia: „Społeczność efektywnym nośnikiem przekazu marketingowego na podstawie badania NEF z USA i Polski” oraz Magdalena Jóźwik z UMK w Toruniu: „Wykorzystanie Internetu przez organizacje pożytku publicznego”.

Przed przerwą usłyszeliśmy też Sebastiana Łuczaka z Eskadra Publica: „Koniec PRu jaki znacie” oraz Anitę Kijankę z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego: „Internet jako niezbędne narzędzie w promocji miast i regionów”.

Po przerwie konferencyjne sale zapełniły się uczestnikami, którzy wysłuchali ostatniej serii prezentacji. W pierwszej zaprezentował się Przemysław Pawlak z Adv.pl: „Video&Motion na usługach Designers Social Responsibility”. W drugiej sali można zaś było posłuchać Agnieszki Chrząszcz z Centrum E-Learningu AGH: „Projektowanie 2.0, czyli najnowsze trendy w e-learningu”.

Po nich głos zabrali Paweł Woszkowski z Netizens: „Augmented Reality – możliwości i ograniczenia. Jak skutecznie wykorzystać rozszerzoną rzeczywistość w działaniach e-marketingowych” oraz Jacek Uroda z WSB w Dąbrowie Górniczej: „Kluczowe elementy funkcjonalnego i użytecznego serwisu internetowego uczelni wyższej”.

Ostatnie prezentacje wygłosili Sławomir Rajch z Allegro: „Jak skutecznie stracić Klienta? Słowa w Sieci języka” oraz Magdalena Pinczyńska z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie: „Kod kolorów”.

Trzydniowa konferencja zakończyła się wspólnym obiadem i… zaproszeniem na za rok! Z pełną odpowiedzialnością stwierdzić należy, że InternetBeta 2009 była największym wydarzeniem branży internetowej w 2009 roku. Żadne inne nie zgromadziło tak wielu tak znakomitych specjalistów. Żadne inne nie doprowadziło do spotkania w jednym miejscu przedstawicieli reprezentujących tak różne dyscypliny wiedzy. Przez trzy dni Rzeszów był stolicą internetu. Mamy nadzieję, że dzięki działającej w nim WSIiZ nie tylko przez trzy dni!

Więcej o InternetBeta 2009 można przeczytać na stronie internetowej konferencji.