Kierunek Grafika Komputerowa i Produkcja Multimedialna zyskał nowego partnera – firmę CinematicVR. Umowę o współpracy w dniu 28 czerwca br. podpisali Konrad Ziaja, Prezes CinematicVR oraz Rektor WSIiZ dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ.

CinematicVR to kreatywna agencja XR i jeden z bardziej doświadczonych zespołów tworzących filmy 360 i aplikacje VR i AR w Polsce. Wzajemna współpraca polegać będzie na wymianie doświadczeń, realizacji wspólnych projektów, organizacji wspólnych przedsięwzięć o różnym charakterze (w tym warsztatów i szkoleń) w celu podnoszenia kwalifikacji pracowników CinematicVR oraz studentów, absolwentów i pracowników WSIiZ. W planie są także wspólne działania promocyjne.

Nasze wdrożenia wykorzystujemy w biznesie, ale i edukacji – zarówno jako innowacyjne narzędzia marketingowe, jak i w szkoleniach. Widzimy wiele możliwości dla wspólnych inicjatyw i projektów z uczelnią – mówi Konrad Ziaja, Prezes CinematicVR.

Jesteśmy otwarci na wspólne działania, bo zarówno na kierunku, jak i w skali całej Uczelni, rozumiemy potrzebę współpracy z biznesem. Ta współpraca to również możliwość kontaktu z doświadczonymi ekspertami, którzy mogą poprowadzić dla Studentów zajęcia i dodatkowe warsztaty – mówi dr Gabriela Piechnik-Czyż, Prodziekanka kierunku Grafika Komputerowa i Produkcja Multimedialna.