Seminarium towarzyszące Warsztatom biznesowym: „Załóż własną firmę” odbędzie się 7 marca 2024, początek o godz. 10.00. Swoim doświadczeniem podzielą się: Pełnomocnik Prezydenta Miasta Rzeszowa ds. Innowacji i Rozwoju – Krzysztof Stańko, Prezes PCI – Michał Tabisz, Prorektorka WSIiZ ds. Innowacji i Zrównoważonego Rozwoju – dr Małgorzata Gosek, Prezes PRME Chapter POLAND – dr hab. Agnieszka Domańska, prof. SGH, Wiceprezes RARR S.A. – Jolanta Wiśniowska.

Dodatkowo przewidziany jest konkurs na najlepszą prezentację pitch deck, w którym udział weźmie pięciu najlepszych uczestników Warsztatów,  wybranych w drodze preselekcji.

Prace finałowe oceniać będzie jury w składzie: Piotr Kotuła – Dyrektor Finansowy RS Technology, Krzysztof Stańko -Pełnomocnik Prezydenta Miasta Rzeszowa ds. Innowacji i Rozwoju, Dr Maciej Ryś – CEO Smagathonu, Adiunkt w Katedrze Zarządzania, Jolanta Wiśniowska – Wiceprezes Zarządu RARR S.A, Timea Sulenta-Pluta – Dyrektor Programowa PCI oraz Piotr Kamiński – Wiceprezes Zarządu oraz Kanclerz Loży Rzeszowskiej Business Center Club.

Celem seminarium jest nawiązanie współpracy pomiędzy regionalnymi jednostkami biznesu i edukacji wyższej, w kierunku ukazania młodym ludziom klarownej ścieżki rozwoju potencjału przedsiębiorczości, który docelowo mógłby być również użyteczny dla regionu.

Do udziału w Seminarium zaproszone zostały: koła naukowe WSIiZ oraz innych uczelni wyższych z Rzeszowa i Podkarpacia, Rada Młodzieży Miasta Rzeszowa, Sejmik Młodzieżowy Województwa Podkarpackiego, Ogólnopolska Fundacja Studenckie Forum Business Centre Club.

Seminarium “ Nowe trendy w biznesie. Odpowiedzialnie budujmy naszą przyszłość” odbędzie się 7 marca br. w Klubie Akademickim IQ.

Program wydarzenia:

9.30 – 10.00 Rejestracja uczestników

10.00 – 10.15 Powitanie i otwarcie wydarzenia

10.15 – 10.35 Dr M. Gosek, Prorektor ds. Innowacji i Zrównoważonego Rozwoju

10.35 – 12.25 Wystąpienia 5 finalistów “Warsztatów Biznesowych- Załóż własną firmę” + QA session

12.25- 12.45 Jolanta Wiśniowska, Wiceprezes Zarządu Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

12.45- 13.05 Michał Tabisz, Prezes Podkarpackiego Centrum Innowacji

13.05- 13.30 Krzysztof Stańko, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Rzeszowa ds. Innowacji i Rozwoju

13.30- 13.55- Dr hab. Agnieszka Domańska, prof. SGH, Prezes PRME Chapter Poland

13.55- 14.40 Przerwa kawowa/ Obrady Jury W tym czasie na scenie: “Potencjał przedsiębiorczy, kontra rzeczywistość. Badania naukowe pracowników Katedry Przedsiębiorczości”

14.40- 15.00 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

15.00- 15.10 Zakończenie

Program seminarium

Pytania dotyczące udziału w seminarium należy kierować do pani mgr Michaliny Mróz poprzez e-mai: mmroz@wsiz.edu.pl lub telefonicznie: + 48 17 866 1436.

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Patronat Merytoryczny: Katedra Przedsiębiorczości WSIiZ,  Biuro Zrównoważonego Rozwoju WSIiZ oraz PRME Chapter Poland.

Patronat Medialny: www.gospodarkapodkarpacka.pl; Intro.Media