Otwierając się na potrzeby młodych osób chcących przystąpić do egzaminu międzynarodowego, w WSIiZ powstało Centrum Egzaminacyjne Pearson Test of English (PTE) General oraz Pearson Test of English (PTE) Young Learners.

Egzaminy PTE, uznawane są przez tysiące instytucji w Polsce i na całym świecie. Dopasowane są do indywidualnych potrzeb uczniów, uniwersytetów oraz pracodawców, dostarczając wiarygodnych informacji na temat poziomu znajomości języka według CEF.

– W WSIiZ, osobom zainteresowanym certyfikatem firmy Pearson zaproponujemy głównie egzamin PTE General, który bazuje na ogólnym języku angielskim. PTE General dostępny jest na 6 poziomach zaawansowania, od A1 do C2. Jego format jest dopasowany do młodzieży jak i osób dorosłych. Oceniana jest w nim przede wszystkim znajomości języka w praktycznych sytuacjach – opisuje Alicja Mazurkiewicz koordynator egzaminów Pearson.

Na pierwsze sesje egzaminacyjne w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania zapraszamy w 2014 roku.