Reprezentantki i reprezentanci KU AZS WSIiZ zdobyli brązowe medale w Akademickich Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w tenisie. Rywalizowali z tenisistkami i tenisistami z pięciu podkarpackich uczelni.

26 kwietnia br. na kortach miejskich rzeszowskiego ROSiRu rozegrały się Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w tenisie kobiet i mężczyzn edycji 2023/2024 eliminacje Akademickich Mistrzostw Polski. Do zawodów zgłosiło się pięć podkarpackich uczelni.

Nasz Klub reprezentowali:
Damian Liśkiewicz (grający trener), Dmytro Lagutin, Victoria Mono, Aliyah Sanderson, Wojciech Połeć (na zdjęciu od lewej).

Panie rywalizowały w systemie pucharowym do dwóch przegranych meczów. Każde starcie zawierało bardzo dobre tenisowe fragmenty. Zawodniczki pokazały na kortach 100% zaangażowania i sił. Finalnie Victoria zajęła 7 lokatę, a Aliyah stanęła na podium zajmując trzecie miejsce. W meczu o brąz pokonała zawodniczkę z Krosna.

Panowie rozgrywali mecze systemem „każdy z każdym”, rozpoczynając od meczu deblowego, po którym następowała gra singlistów. Pokonując zawodników z Krosna i Sanoka mężczyźni zajęli drużynowo trzecie miejsce.

Ciężka praca na treningach się opłaciła. Dziękujemy i gratulujemy naszym zawodniczkom i zawodnikom z KU AZS WSIiZ.