W czasie odbudowywania gospodarki, po szoku spowodowanym COVID-19, aktywna działalność na rynkach zagranicznych może okazać się ważnym bodźcem dla wielu firm.

W ramach zacieśniania współpracy międzynarodowej ośrodek Enterprise Europe Network wspiera firmy z Podkarpacia (z sektora małych i średnich przedsiębiorstw).  EEN pomaga w umiędzynaradawianiu działalności firm poprzez poszukiwanie partnerów zagranicznych. Korzystając z usług ośrodka, każdy przedsiębiorca może systematycznie otrzymywać informacje na temat ofert współpracy międzynarodowej oraz profili technologicznych zarejestrowanych w międzynarodowych bazach danych. Co więcej, za pośrednictwem ośrodka, może zamieścić w niej również swoją ofertę oraz wypromować ją wśród potencjalnych partnerów zagranicznych.

Jeśli zamierzasz rozpocząć działalność na zagranicznych rynkach, potrzebujesz sprawdzonych i wiarygodnych partnerów.

Przedsiębiorcy, którzy za klucz w negocjacjach handlowych uznają bezpośredni kontakt z partnerem mają szansę skorzystać z możliwości uczestnictwa w spotkaniach brokerskich lub misjach gospodarczych, organizowanych przez sieć Enterprise Europe Network. Wydarzenia te są inicjowane najczęściej podczas międzynarodowych targów branżowych. Stwarzają one możliwość uzyskania wyczerpujących informacji o ofercie oraz przedstawienia potencjału firmy i swoich oczekiwań. W czasie, kiedy COVID-19 zmienił świat i ograniczył możliwości spotkań bezpośrednich, spotkania brokerskie zostały przeniesione w przestrzeń wirtualną. Zachęcamy do zapoznawania się z ofertą Enterprise Europe Network i skorzystania z dostępnych możliwości nawiązania partnerstw. Warto pamiętać, że tego typu spotkania często stanowią zalążek długotrwałej współpracy.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego (17 860 57 52/61), bądź mailowego (een@wsiz.edu.pl).

W najbliższym czasie ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie zaprasza na bezpłatne szkolenie online pt. „Zmiany w przepisach prawa transportowego wynikające z kryzysu COVID-19”. Webinarium jest organizowane dla podkarpackich przedsiębiorców z obszaru małych i średnich przedsiębiorstw. Zajęcia poprowadzi Paweł Miąsik – prawnik, prowadzący szkolenia dla inspektorów transportu drogowego oraz kandydatów na inspektorów z zakresu czasu pracy kierowców, przepisów transportu drogowego, zabezpieczeń ładunków, przewozu towarów niebezpiecznych ADR. Wykładowca w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Tematyka kursu będzie dotyczyła m.in. zmian w zakresie czasu pracy, szkoleń okresowych i zawodowych, a także omówienia zmian w zakresie Pakietu Moblilności oraz sytuacji w branży transportowej w kontekście BREXITU.

Szkolenie w formie online odbędzie się 9 czerwca 2020 r., w godz. 10:00 – 12:30.

Rejestracja trwa do 5-go czerwca. Zgłoszenia udziału przyjmowane są telefonicznie (17 860 57 45) lub e-mailowo  (een@wsiz.edu.pl)

Deklarację uczestnictwa można pobrać klikając TUTAJ.

Szczegółowe informacje o szkoleniu można pobrać klikając TUTAJ.