4 marca 2010 roku w murach Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbyły się warsztaty dziennikarskie w ramach projektu "Czwarta władza z klasą". Odwiedzili nas dziennikarze z krajowej czołówki.

Warsztaty poprowadził m.in. Artur Andrus – popularny dziennikarz radiowej Trójki, kabareciarz, konferansjer, znany także z programu "Szkło kontaktowe", niegdyś wykładowca WSIiZ. Z młodzieżą spotkał się także Jakub Kwiatkowski, starszy redaktor oraz project manager z Onet.pl

Projekt "Czwarta władza z klasą. Szkolny koncern medialny" został stworzony z myślą o licealistach i ich opiekunach, którzy świadomi wyzwań współczesnego świata, chcą przygotować się do sprawnego funkcjonowania w nowoczesnym społeczeństwie. Celem projektu jest przekazanie młodym ludziom kluczowych umiejętności w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych, języków obcych oraz przedsiębiorczości i stworzenie im warunków do zdobycia ciekawego doświadczenia zawodowego w specjalnym programie edukacyjnym.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Społeczny) pod nadzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Liderem projektu jest Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, projekt realizowany jest w partnerstwie z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Katolickim Centrum Edukacji Młodzieży KANA.

Szczegóły na stronie: www.czwartawladza.edu.pl