Ukazał się ranking „Matura 2024 województwa podkarpackiego” przygotowany przez redakcję portalu Nowiny24.pl. Jako kryteria brane były pod uwagę wyniki z egzaminów na poziomie podstawowym z obowiązkowych przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka angielskiego oraz z egzaminów ustnych z języka polskiego i angielskiego.

Publiczne Akademickie Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi w Rzeszowie zajmuje w rankingu Nowiny24.pl pierwsze miejsce w Rzeszowie i trzecie w województwie podkarpackim. Maturzyści ALO uzyskali średni wynik na poziomie 87,58%, co dało im miejsce na podium.

ALO wyniki matur

Najlepiej w ALO wypadł egzamin pisemny z języka polskiego – 76% i jest to najwyższy wynik w Rzeszowie. Znacznie powyżej średniej krajowej uczniowie zdali egzaminy z informatyki na poziomie rozszerzonym – 67% (średnia krajowa wyniosła 36%), z geografii – 66% (średnia krajowa – 41%), historii – 60% (średnia krajowa – 42%), z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym dwujęzycznym uczniowie zdobyli 80% (średnia krajowa – 73%). Tradycyjnie w ALO bardzo dobrze wypadła matura z matematyki na poziomie podstawowym – 85% (średnia krajowa 63%) i na poziomie rozszerzonym – 56% (średnia krajowa – 33%).

Takie wyniki to efekt systematycznej pracy maturzystów i dużego doświadczenia   nauczycieli w przygotowaniu uczniów do egzaminów. Gratulujemy sukcesu i życzymy absolwentom powodzenia w rekrutacji na wymarzone studia. Informacja o zdawalności i wynikach matur 2024 znajdują się TUTAJ. Więcej o rankingu Nowiny24.pl znajduje się TUTAJ.