Absolwentka kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w WSIiZ – Kamila Potapiuk – wydała swój drugi tomik poezji. Półmrok, bo taki tytuł nosi tomik, oprócz porcji wierszy zawiera również fotografie wykonane przez autorkę , które dodatkowo wzbogacają tę publikację.

Półmrok jest drugim zbiorem poezji Kamili Potapiuk, podsumowującym ostatnie cztery lata jej twórczości poetycko-fotograficznej. To subtelny zapis oswajania się dziewczęcości z kobiecością, sensualnością i seksualnością. Są to również dadaistyczne eksperymenty literackie inspirowane twórczością podziwianych przez autorkę poetów. Świat wewnętrznych myśli i odczuć często skupia się na trzech tematach: miłości, śnie i codzienności. Pozostając wierna formie obranej przy poprzednim tomiku, autorka w swoim najnowszym zbiorze poza poezją umieściła również wykonane przez siebie czarno-białe fotografie oraz słowne kolaże.

Przeczytaj Półmrok w ISSUU

Poprzedni tomik, wydany w wersji papierowej oraz online „W letniej sukience” powstał w 2010 r. we współpracy z MDK w Rzeszowie oraz Stowarzyszeniem Wspierania Edukacji Artystycznej „PROMOTOR”, zaś patronatami objęły go Urząd Miasta Rzeszowa oraz I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie. Promocji tomiku towarzyszyła wystawa prac fotograficznych Kamili Potapiuk w Galerii „Pod Ratuszem”.

O AUTORCE
Kamila Potapiuk jest absolwentką Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Studia ukończyła otrzymując nagrodę Absolwent Roku kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna. Podczas studiów była redaktorem działu kulturalnego portalu Pressja oraz liderem Klubu Miłośników Książek „Niepoczytalni”. Aktualnie kontynuuje studia na Uniwersytecie Wrocławskim. Kamila Potapiuk jest członkiem Klubu Absolwenta WSIiZ.