Nasze filmy na kanale YouTube subskrybuje i ogląda regularnie już ponad 55 tysięcy internautów. Dziękujemy, że jesteście Państwo z nami!

Pierwsze miejsce wśród najchętniej oglądanych filmów zajmuje bezapelacyjnie relacja z wykładu prof. Jerzego Bralczyka „Jak mówić, żeby nas słuchano”. Film wyświetlono ponad 7 i pół miliona razy. Na drugim miejscu znajduje się wykład „Dlaczego myślimy i jak mózg może prowadzić nas na manowce?” wygłoszony przez śp. prof. Jerzego Vetulaniego z liczbą wyświetleń prawie 5 i pół miliona razy. Podium zamyka zaś dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska i jej rozważania nad zagadnieniem „Czy chcesz mieć rację czy relację?” – ten wykład internauci wyświetlili ponad 930 tysięcy razy.

Na kanale YouTube prowadzonym przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od lat największe zainteresowanie budzą właśnie wykłady otwarte. Są one realizowane w ramach trzech najważniejszych cykli: „Wielkie pytania w nauce”, „W labiryncie świata” oraz „Przybij piątkę nauce” – Uczelnia w ten sposób realizuje misję popularyzacji wiedzy i upowszechniania kultury. Naszymi Gośćmi byli do tej pory między innymi: ks. prof. Michał Heller, prof. Stefan Chwin, prof. Krzysztof Jakowicz, prof. Krzysztof Zanussi, prof. Alfred Wierzbicki oraz Anna Dymna.

Spore grono zainteresowanych gromadzą na YT również filmy prezentujące kierunki prowadzone przez WSIiZ oraz rozmowy z ekspertami i wykładowcami Uczelni. Wśród ponad 2 tysięcy opublikowanych filmów znajdują się również na przykład „Mini-lekcje języka chińskiego” oraz filmy zrealizowane przez studentów WSIiZ. W tej ostatniej grupie wyjątkowo często wyświetlany jest film z 2011 roku „Rzeszowski pomnik ożywa”, którego bohaterem był Pomnik Walk Rewolucyjnych.

Kto najczęściej ogląda filmy udostępnione przez WSIiZ?

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie prowadzi kanał na YouTube od listopada 2009 roku. Ponad trzy czwarte wszystkich widzów to mieszkańcy Polski, ale nasze produkcje wyświetlają także mieszkańcy Wielkiej Brytanii, Niemiec czy Stanów Zjednoczonych. Najchętniej oglądają nas osoby w dwóch przedziałach wiekowych: 25-34 lata oraz 35-44 lata, łącznie to połowa wszystkich widzów naszego youtubowego kanału. Wszystkim subskrybentom naszego youtubowego kanału dziękujemy za obecność, a do zaglądania na nasz profil zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby.

Kilka kadrów z filmów WSIiZ zamieszczonych na YT, podpis 55000 subskrybentów na You Tube
WSIiZ ma 55 000 subskrybentów na YouTube.