Jeden srebrny i cztery brązowe medale zdobyli pływacy reprezentujący Klub Uczelniany AZS WSIiZ na Akademickich Mistrzostwach Podkarpacia i już niebawem będą reprezentować Uczelnię na Akademickich Mistrzostwach Polski!

W niedzielę 28 listopada 2021 roku,na pływalni ROSiR w Rzeszowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Podkarpacia w pływaniu. Gospodarzem zawodów był Klub AZS Politechniki Rzeszowskiej. W zawodach udział wzięło aż 40 zawodników reprezentujących 5 wojewódzkich uczelni. Warto podkreślić, że poziom tegorocznych mistrzostw był bardzo wysoki, a swoje umiejętności w wodzie prezentowało wielu aktualnie trenujących wyczynowo pływaków – informuje Damian Liśkiwicz, Kierownik Zakładu Wychowania Fizycznego i Sportu.

W barwach KU AZS WSIiZ wystąpiło 5 zawodników: Maksym Tanovskiy, Paulina Vapnyaruk, Zhibek Tyulemissova, Anhelina Kalytka i Wiktoria Beduch.

Maksym Tanovskiy zdobył dwa brązowe medale – na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz 100 m stylem zmiennym. Paulina Vapnyaruk zdobyła również dwa medale: srebrny na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz brązowy na dystansie 100 m stylem zmiennym. Także WSIiZ-owa sztafeta 4×50 m w składzie Tyulemissova/Kalytka/Beduch/Vapnyaruk poradziła sobie w zmaganiach bardzo dobrze i zdobyła brązowy medal. Świetne wyniki indywidualne oraz w sztafecie, pozwoliły ostatecznie zająć III miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej wśród kobiet. Nad przygotowaniem zawodników czuwała Pani Iwona Tabaczek-Bejster.