Ponad 300 osób uścisnęło we wtorek dłoń Prorektora ds. Nauczania WSIiZ, dra Wergiliusza Gołąbka i odebrało dyplom ukończenia studiów. 23 czerwca 2009 roku w siedzibie jednej z lepszych uczelni w kraju odbyła się uroczysta graduacja.

Dla studentów studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, to chyba najważniejsze wydarzenie w tym roku. – Graduacja, to w końcu coś w rodzaju „przejścia do cywila” – powiedział jeden z wykładowców WSIiZ. A takie wydarzenie wypada pamiętać długo!

WSIiZ, lider w dziedzinie edukacji, zadbał o to, by łatwiej to było uczynić. Uczelnia przykłada dużą wagę do podniosłej oprawy tej uroczystości. Wszak ukończenie studiów, szczególnie z dobrym wynikiem, to wielkie osiągnięcie. Każdy z absolwentów ubrany był w togę i biret. Ten ostatni w prezencie od władz uczelni mógł zabrać do domu. Będzie to z pewnością piękna pamiątka z czasu studiów.

Dyplomy, jako pierwsi, odebrali licencjaci i inżynierowie. Później przyszedł czas na Gaude Mater i występ uczelnianego Chóru, który pięknym wykonaniem tego hymnu wielu wzruszył. – Na mocy prawa nadanego mi przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadaję Wam tytuł magistra, ze wszystkimi wynikającymi z tego prawami i obowiązkami – tymi słowami Prorektor ds. Nauczania WSIiZ, dr Wergiliusz Gołąbek rozpoczął część, poświęconą nowym magistrom. – Wspaniale jest odbierać dyplom z rąk rektora, w todze i birecie, w takiej atmosferze i na takiej uczelni – powiedziała Joanna, świeżo upieczona Pani Magister.

Graduacja była zaiste wielkim świętem. Było wszystko, czego oprawa takiego wydarzenia wymaga: od obecności najważniejszych osób na uczelni, mądrych przemówień, nagród aż po tradycyjny wyrzut studenckich biretów.
– Serdecznie gratuluję Państwu ukończenia studiów na tej uczelni. Jest to rzecz radosna, choć, aby do niej doszło, Państwo i Państwa rodziny musiały zdecydować się na wiele wyrzeczeń. Ale mam przekonanie, że warto było – powiedział dr Wergiliusz Gołąbek.

Podczas uroczystości wręczono także nagrody wybitnym studentom… już absolwentom. Otrzymali je:
Pani Irena Jakubiec z Socjologii – Semper Primus
Pani Agnieszka Cieślak z Informatyki – Semper Primus
Pani Agnieszka Micał z Ekonomii – Semper Primus
Pani Joanna Śmigla z Ekonomii – Nagroda Rektora

Paniom serdecznie gratulujemy i życzymy, by był to dopiero początek życiowych osiągnięć.

– Jest dobrym zwyczajem, że absolwenci po ukończeniu studiów, nadal utrzymują związki z Uczelnią – powiedział w swoim przemówieniu do absolwentów Prorektor ds. Nauczania. I trzeba przyznać, że WSIiZ od lat robi wszystko, aby stało się to również jej tradycją. Wygląda też na to, że to się udaje. Absolwenci mogą korzystać z pomocy Stowarzyszenia Społeczno-Ekonomicznego ABSOLWENT. Jego przedstawiciel, Grzegorz Cyrek, zachęcał do tego, by przystąpić do Stowarzyszenia i korzystać ze wszystkiego, co ono oferuje. A jego głównym atutem jest to, że „wiąże” losy absolwentów, nie pozwala zgubić się starym przyjaciołom z czasów studiów, ale przede wszystkim pomaga absolwentom rozwinąć biznesowe skrzydła.

Absolwenci mogą też liczyć na pomoc uczelnianego Biura Karier i udział w bezpłatnych szkoleniach. – Jeśli chcecie Państwo znaleźć pracę lub zmienić ją na lepsze, serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty – zachęcała szefowa Biura Karier, Magdalena Bienia-Antoniuk. Zarówno pracownicy Biura, jak i Stowarzyszenia Społeczno-Ekonomicznego ABSOLWENT, gorąco zachęcali więc odchodzących studentów do utrzymywania związków z uczelnią.

O uroczystą oprawę uroczystości zadbał Dział Promocji, Stowarzyszenie „Absolwent” przygotowało we współpracy z Działem Komunikacji Multimedialnej pamiątkowy album, który po latach na pewno będzie miłym wspomnieniem z czasów studiów. DKM postarał się także o przygotowanie galerii zdjęć z Graduacji 2009, która dostępna jest na Portalu WSIiZ.