Reprezentanci Klubu Uczelnianego AZS WSIiZ zdobyli 5 medali na Akademickich Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w tenisie kobiet i mężczyzn.

W sobotę 7 maja 2022 roku Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania zorganizowała Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w tenisie kobiet i mężczyzn. Zawody odbyły się na kortach rzeszowskiego ROSiRu. Wśród kobiet zwyciężyła nasza studentka – Marta Mysko, która obroniła ubiegłoroczny złoty medal. Tuż za nią uplasowała się Claudia Sidor, zdobywając srebrny medal. Dodatkowo dziewczyny w klasyfikacji drużynowej zdobyły I miejsce.

Wśród mężczyzn najlepszym zawodnikiem został Przemysław Sioda z Politechniki Rzeszowskiej, a srebro wywalczył Mikołaj Olszowy z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Pracownik WSIiZ i trener sekcji tenisa Damian Liśkiewicz w klasyfikacji indywidualnej zdobył brązowy medal. W klasyfikacji drużynowej para Liśkiewicz/Lagutin zdobyła srebrny medal.

Naszą uczelnię w zmaganiach tenisowych reprezentowali: Wiktoria Szajowska, Claudia Sidor, Damian Liśkiewicz, Marta Mysko, Dmytro Lagutin.

KU AZS WSIiZ organizatorem Akademickich Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w kolarstwie górskim

W piątek 6 maja 2022 roku Klub Uczelniany AZS WSIiZ był organizatorem Akademickich Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w kolarstwie górskim (MTB). Trasa została wytyczona w podrzeszowskim Borze (na północ od Rzeszowa, okolice Głogowa Małopolskiego). Jedna pętla zawodów miała 6,5 km. Trasa wiodła ubitą drogą leśną, piaskami, luźnym kamieniem… była bardzo urozmaicona. Panowie mieli do pokonania 4 pętle, Panie 2. Na starcie zawodów stawiło się w sumie prawie 30 uczestników z pięciu podkarpackich uczelni. Zawodnicy walczyli bardzo zaciekle o czym może świadczyć fakt, że wśród mężczyzn nie udało się wyłonić drugiego miejsca.  – opowiada mgr Damian Liśkiewicz, Kierownik Zakładu Wychowania Fizycznego i Sportu we WSIiZ i dodaje: Mistrzostwa były bardzo udane. Może za rok doczekamy się naszej reprezentacji…