3 kwietnia 2019 r., w Sali Senatu Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyła się konferencja prasowa poświęcona siódmej edycji rzeszowskich KultURaliów studenckich. Jest to pierwszy rok, w którym KultURalia organizowane są przez trzy rzeszowskie uczelnie: Uniwersytet Rzeszowski, WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą oraz Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania.

Jednym z gości konferencji był Pan dr Andrzej Rozmus, Prorektor ds. Nauczania, który serdecznie podziękował za zaproszenie naszej Uczelni do organizacji imprezy. Pan Rektor przyznał, że do tej pory WSIiZ współpracowała z Juwenaliami i to były naprawdę dobre Juwenalia. Ale w tym roku spełniamy naszą szerszą ideę i dołączamy się do KultURaliów, które są nie tylko zabawą ale ich celem jest także szerzenie i promowanie kultury wśród młodych ludzi.

Na konferencji przedstawiono dokładny plan tegorocznej imprezy:

23 – 25 maja 2019 r.
Miejsce: Plac Targowy przy ulicy Dołowej

Pierwszego dnia imprezy, tj. 23.05  o godz. 16.00 ruszy barwny korowód, a na Rynku zagra Zakopower.

Kolejny dzień przedstawia się następująco:

Trzeciego dnia zagrają:

Bilety: karnet trzydniowy – 25 zł,  bilet jednodniowy – 10 zł.
Darmowy wstęp:  studenci oraz doktoranci wszystkich uczelni,  pracownicy administracyjni Uniwersytetu Rzeszowskiego, Wyższej Szkoły Informatyki
i Zarządzania, a także WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Organizatorzy:  Uniwersytet Rzeszowski, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa oraz  Samorząd Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego,  Samorząd Studencki WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej,  Samorząd Studencki Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.