Dzięki zorganizowanej przez WSIiZ i ALO zbiórce darów dla uczniów z terenów powodziowych, dzięki osobom i szkołom, które czynnie włączyły się w zbiórkę, do poszkodowanych trafią dary, które wypełniły po sufit dwa duże samochody dostawcze. Wszystkim bardzo dziękujemy za tak aktywne włączenie się w naszą akcję. Pokazaliśmy, że wspólnie możemy więcej!

Tegoroczna powódź poczyniła niewyobrażalne szkody. Niszczycielski żywioł zniszczył cały dobytek wielu rodzin. Na początku nowego roku szkolnego wielu uczniów straciło prawie wszystko, co było im potrzebne do nauki. Zalanych zostało m.in. ponad 600 szkół. Dlatego Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania oraz Publiczne Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie zorganizowały zbiórkę rzeczy potrzebnych właśnie dla uczniów i szkół. Przez dwa tygodnie do siedziby WSIiZ przy ul. Sucharskiego 2, można było przynosić dary.

Odzew mieszkańców Rzeszowa, rzeszowskich szkół, a także studentów i pracowników WSIiZ oraz uczniów i pracowników ALO, przerósł nasze wyobrażenia. Szczególnie chcielibyśmy podziękować Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu nr 6 oraz Szkole Podstawowej nr 8 w Rzeszowie, które w swoich placówkach zebrały tak dużo darów, że trzeba było po nie wysyłać transport.

W piątek, uczniowie ALO oraz studenci i pracownicy WSIiZ przystąpili do pakowania darów. Zebrane artykuły szkolne – zeszyty, bloki, plecaki, bidony, śniadaniówki, piórniki, artykuły plastyczne, kalkulatory, gry planszowe, książki i wiele innych, zostały spakowane w aż 50 dużych pudeł. WSIiZ przekazało także 30 komputerów i 30 monitorów, które trafią do części poszkodowanych szkół.

W transporcie zebranych darów pomoże nam Polski Czerwony Krzyż.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy!

Zobacz naszą relację zdjęciową oraz relacje medialne w TVP3 RzeszówPolskim Radiu Rzeszów.