Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie nawiązała współpracę z Lufthansa Group Business Services. Współpraca ta obejmie kierunek Filologia, w szczególności specjalizacje takie jak tłumaczenia, język w mediach oraz komunikacja międzykulturowa w biznesie.

Lufthansa Group Business Services, znana z bogatego doświadczenia w zarządzaniu międzynarodowym oraz komunikacji międzykulturowej, stanie się strategicznym partnerem naszej uczelni. Dzięki temu nasi studenci będą mieli możliwość zdobycia cennych doświadczeń oraz lepszego przygotowania do wymagań rynku pracy.

Jestem głęboko przekonana, że partnerstwo to znacząco wzbogaci naszą ofertę edukacyjną. Dzięki doświadczeniu i wiedzy specjalistów z Lufthansa, nasi studenci będą mieli unikalną możliwość zdobycia praktycznych umiejętności, które są wysoko cenione na rynku pracy – mówi dr Paula Wieczorek, Prodziekanka Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej ds. Kierunku Filologia.

W maju br. gościem naszej uczelni była przedstawicielka Lufthansa Group Business Services – Karolina Dobroch, która podczas spotkania z cyklu „Loża Biznesu” omówiła perspektywy pracy dla naszych studentów i absolwentów. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, pokazało znaczenie znajomości języków obcych na rynku pracy oraz specyfikę pracy w międzynarodowej firmie.

Współpraca obejmie wymianę doświadczeń, realizację wspólnych projektów, organizację warsztatów i szkoleń oraz prowadzenie wspólnych działań promocyjnych. Dzięki temu partnerstwu nasze programy edukacyjne staną się jeszcze bardziej atrakcyjne i lepiej dostosowane do potrzeb współczesnych pracodawców. Dla studentów oznacza to otwarcie nowych, atrakcyjnych ścieżek kariery, a dla uczelni – wzmocnienie pozycji na rynku edukacyjnym.