Przed nami 10. edycja HackYeah – największego hackathonu w Europie, której partnerem akademickim jest WSIiZ. W tym roku odbędzie się on w dniach 28-29 września w krakowskiej Tauron Arenie, a uczestnicy będą mieli 24 godziny na stworzenie wybranego rozwiązania.
HackYeah to wyjątkowy hackathon, który gromadzi liderów i pasjonatów z branży IT, skupiających się na kreowaniu innowacyjnych rozwiązań dla bieżących wyzwań społecznych. Wydarzenie nieustannie przyciąga tłumy programistów, projektantów i entuzjastów z różnych części Europy. Oprócz inspiracji, uczestnicy mogą liczyć na niekończące się zapasy kawy, smaczne przekąski i darmową pizzę oraz szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród finansowych.
Przetestuj swoje umiejętności
Na stronie HackYeah widnieje 6 pierwszych wyzwań: ARTIFICIAL INTELLIGENCE, CYBERSECURITY, EDUCATION, GAMEDEV, FINANCE oraz WELLNESS & ACTIVITIES. Ale będzie ich więcej, szczegóły na stronie wydarzenia.
SheHacks! Twórz bez ograniczeń
SheHacks to inicjatywa stworzona w ramach HackYeah 2022, która jest kontynuowana do dziś. Celem organizatorów jest promocja obecności kobiet w branży IT oraz pokazanie, że rynek nowych technologii jest otwarty dla każdego, niezależnie od płci, koloru skóry czy kultury. SheHacks ma na celu stworzenie komfortowego środowiska do pracy, nauki i zabawy, gdzie kobiety mogą realizować swoje pasje i prezentować swoje umiejętności.
Podczas HackYeah 2023 wzięło udział aż 750 kobiet, co stanowiło 25% wszystkich uczestników. Inicjatywa SheHacks dąży do zapewnienia równych szans oraz warunków zatrudnienia dla kobiet w IT, promując równość, szacunek i docenianie solidnej pracy każdego uczestnika.
Kto może wziąć udział w hackathonie?
Wszyscy! Udział w wydarzeniu jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych: studentów, programistów, projektantów UX / UI, kierowników projektów, inżynierów, ekspertów baz danych, analityków lub graczy. Projekty biorące udział w konkursie mogą być zgłaszane indywidualnie lub w kilkuosobowych zespołach. Komunikacja między uczestnikami, organizatorami, mentorami i sędziami odbywać się będzie na kanale Discord. Wszyscy biorący udział w hackathonie mogą liczyć na wsparcie mentorów – pomogą oni w kwestiach technicznych lub odpowiedzą na wszelkie pytania związane z karierą.
Jednym z mentorów 10. edycja HackYeah będzie dr Ulyana Zaremba, Adiunkt w Katedrze Ekonomii i Finansów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
Kupując bilet wspierasz fundację!
Tradycją organizatorów jest przekazywanie dochodu z biletów na instytucje dobroczynne. W 2023 roku dochód został przekazany na fundację założoną przez Tomasza Rożka – Nauka. To lubię. W tym roku dochód z biletów będzie przeznaczony na zakup sprzętu elektronicznego dla wybranego domu dziecka w Małopolsce. Rejestrując się na wydarzenie, wspierasz szczytny cel.
Jak hackathon wygląda w praktyce? Sprawdź to! Obejrzyj oficjalne AFTERMOVIE z HackYeah 2023 i poczuj niepowtarzalny klimat tego wydarzenia.
Wszelkie nowości dotyczące hackathonu są na bieżąco publikowane na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych: WWW, Facebook.