Dr Arkadiusz Lisak

Wykładowca w Katedrze Kognitywistyki i Modelowania Matematycznego.

W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania pracuje od 2001 roku.

Doktor nauk matematycznych w zakresie matematyki (Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii, rok 2007), magister (Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Rzeszowie /ob. Uniwersytet Rzeszowski/, Wydział Matematyczno-Przyrodniczy, studia ukończone z wyróżnieniem, rok 2001).

Matematyk, nauczyciel akademicki, nauczyciel w liceum. Ukończył liczne kursy i szkolenia potwierdzone uzyskaniem certyfikatów. Odbywał staż studencki w Holandii (Windesheim University, Zwolle, rok 1998).

Z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie związany od 2001 r. do dziś (asystent, adiunkt, pracownik dydaktyczny, starszy wykładowca, wykładowca). W latach 2011-2017 związany również z Wyższą Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczną w Rzeszowie (adiunkt), a od 2017 r. także, jako nauczyciel matematyki, z Publicznym Akademickim Liceum Ogólnokształcącym z oddziałami dwujęzycznymi w Rzeszowie (dawniej Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie).

Pełnił funkcję Sekretarza Katedry Matematyki (WSIiZ), Kierownika Zespołu Analitycznego (WSIiZ), Pełnomocnika Rektora ds. Praktyk Studenckich (WSIE) i Przewodniczącego Komisji Rekrutacyjnej (WSIE).

Autor podręczników i skryptów z matematyki, m.in. Elementy matematyki dla informatyków z wykorzystaniem pakietów obliczeniowych (Wyd. WSIiZ, Rzeszów, 2010) oraz Matematyka dla geodetów (Wyd. WSIE, Rzeszów, 2014), a także materiałów dydaktycznych i modułów e-Learning z matematyki dla studentów. Uczestnik międzynarodowych konferencji naukowych.

Pasjonat i miłośnik sportu (przede wszystkim żużla), podróży, komiksów i brydża. Interesuje się historią, geografią, malarstwem i wiedzą popularno-naukową.

[Najważniejsze]
A. Lisak, Elementy matematyki dla informatyków z wykorzystaniem pakietów obliczeniowych, Wyd. WSIiZ, Rzeszow, 2010.
A. Lisak, M. Sablik, Trapezoidal Rule Revisited, Bull. Inst. Math. Acad. Sinica (N.S.), Vol. 6 (2011), No. 3, 347-360.
A. Lisak, Matematyka dla geodetów, Wyd. WSIE, Rzeszów, 2014 (+ wyd. poprawione i rozszerzone 2016).

Prowadzone przedmioty:

Matematyka, Matematyka dyskretna, Podstawy matematyki

Materiały dla studentów dostępne są na platformie Moodle.

Dr Arkadiusz Lisak
Katedra Kognitywistyki i Modelowania Matematycznego
pokój: RA 244
e-mail: alisak@wsiz.edu.pl
ul. mjr. Sucharskiego 2

KONSULTACJE

Semestr letni 2023/24:

piątki,  14:30-16:00RA244

(od 18.07.2024 przebywam na urlopie wypoczynkowym)

Czy wiesz, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie należy do czołówki najlepszych uczelni w Polsce? Oferujemy kształcenie praktyczne, dostosowane do trendów panujących na rynku pracy. Badania dowodzą, że nasi absolwenci szybko znajdują dobrze płatną pracę i są zadowoleni ze studiów.

ul. mjr. Henryka Sucharskiego 2