dr inż. Janusz Kolbusz

Prodziekan Kolegium Informatyki Stosowanej – ścieżki polskojęzyczne

Adiunkt w Katedrze Inteligentnych Systemów i Sieci.

W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania pracuje od 1998 roku .

Doktor nauk technicznych z zakresu dyscypliny naukowej telekomunikacja (Uniwersytet Technologiczno–Przyrodniczy w Bydgoszczy, rok 2010). Absolwent Politechniki Rzeszowskiej.
Zainteresowania naukowe koncentrują się wokół tematów związanych z sieciami neuronowymi oraz rozległymi sieciami telekomunikacyjnymi. W szczególności zajmuje się praktycznym zastosowaniem takich zagadnień jak: systemy operacyjne i sieci komputerowe, Internet rzeczy, sieci neuronowe – nowe architektury, algorytmy uczące.
Jest instruktorem Regionalnej Akademii CISCO Systems przy WSIiZ w Rzeszowie. Uzyskane certyfikaty i ukończone szkolenia: Cisco Certified Network Associate (CCNA); Cisco Certified Network Professional (CCNP); CCNA Cybersecurity Operations; Network Security; Internet of Things – IoT Fundamentals: Connecting Things; Cisco Wireless LANs; Cisco HP IT Essentials II: Network Operating Systems, SUN Certified System Administrator for the SOLARIS 8 Operating Environment; SLES 10 – Fundamentals, Administration, Advanced Administration.

Prywatnie interesuje się sportem, w szczególności piłką nożną, narciarstwem oraz turystyką górską.

Prowadzone przedmioty:

Podstawy elektrotechniki i elektroniki, Sieciowe systemy operacyjne, Routing i przełączanie w sieciach Cisco, Projekt zespołowy, Seminarium dyplomowe, Pomiary i sterowanie w sieciach sensorowych, Systemy operacyjne, Sieci komputerowe, Systemy informatyczne w logistyce, Proseminarium, Seminarium dyplomowe.

Materiały dla studentów dostępne są na platformie Moodle.

dr inż. Janusz Kolbusz
Katedra Inteligentnych Systemów i Sieci
Kampus WSIiZ w Kielnarowej
Centrum Edukacji Międzynarodowej
p. KM103
tel.: 17/ 866 11 79
Kielnarowa 386m
36-020 Tyczyn,
e-mail: jkolbusz@wsiz.edu.pl

KONSULTACJE

Rzeszów
ul. mjr. H. Sucharskiego 2
pok. RA52
od 10.00 do 11.30
Konsultacje online
Sobota tydz. A przed lub po zajęciach dydaktycznych.

Czy wiesz, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie należy do czołówki najlepszych uczelni w Polsce? Oferujemy kształcenie praktyczne, dostosowane do trendów panujących na rynku pracy. Badania dowodzą, że nasi absolwenci szybko znajdują dobrze płatną pracę i są zadowoleni ze studiów.

ul. mjr. Henryka Sucharskiego 2