Reprezentant KU AZS WSIiZ i BON WSIiZ Mateusz Cyzio zdobył brązowy medal w pływaniu na dystansie 50 m stylem klasycznym. Mateusz jest studentem Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej na kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna.

W dniach 10-12 maja br. odbyły się Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS. Jest to cykl zawodów sportowych dla osób z niepełnosprawnościami prowadzony od 2016 roku w ramach upowszechniania sportu w środowisku akademickim. Projekt skierowany jest do studentów, doktorantów oraz pracowników uczelni wyższych. Jego celem, obok organizacji i przeprowadzenia rozgrywek, jest jak najszersza integracja ww. społeczności.

Do zawodów zgłosili się reprezentanci 29 uczelni z całej Polski. Mateusz Cyzio, student Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej na kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna, był jedynym przedstawicielem naszego BON i AZS. Jednocześnie był to jego debiut na zawodach tej rangi.

Zgodnie z regulaminem Mateusz mógł płynąć w dwóch konkurencjach. Pierwszy w kolejności był wyścig na 50 m stylem dowolnym (kraul). Po kapitalnym występie Mateuszowi do strefy medalowej zabrakło 0,2 sekundy. Kolejna konkurencja to 50 m stylem klasycznym (żabka). Już od startu było wiadomo, że Mateusz płynie po medal. Na metę dopłynął z trzecim czasem i sięgnął po brąz. Gratulujemy!

Mateusz regularnie trenuje w sekcji pływackiej KU AZS WSIiZ i BON WSIiZ. Trenerami sekcji są Iwona Tabaczek-Bejster i Damian Liśkiewicz.

Przed nami kolejne zawody i ciężka praca na treningach, która jak widać przynosi efekty.