Michał Wojewoda, reprezentant KU AZS WSIiZ, wywalczył srebro w biegu na 200 metrów. Nasi zawodnicy wzięli udział w Akademickich Mistrzostwach Podkarpacia w lekkoatletyce, które odbyły się w hali Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego w Rzeszowie.

Akademickie Mistrzostwa Podkarpacia (Eliminacje Akademickich Mistrzostw Polski) w lekkoatletyce odbyły się 26 kwietnia br. Licznie zgromadzeni zawodnicy, rywalizowali ze sobą w biegach na 60, 200 oraz 1000 metrów, a także w skoku w dal oraz pchnięciu kulą.

Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: Anhelina Kryvaltsevich, Wiktoria Woźny, Kacper Ilnicki, Michał Wojewoda, Moyo Mthokozisi, Wiktor Uchman oraz Mateusz Nowak.

Najlepsze występy zaliczyli Kacper Ilnicki oraz Michał Wojewoda. Obaj po świetnych biegach na 60 metrów, otarli się o strefę medalową kończąc swoje serie biegów kwalifikacyjnych kolejno na 2 i 3 miejscu. Natomiast w biegu na 200 metrów Michał Wojewoda zdobył srebrny medal, pokonując z solidną przewagą dwóch faworytów (uczestników AMP z zeszłego roku).

Dobre wyniki pozostałych Reprezentantów WSIiZ pozwoliły zająć naszej uczelni IV miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Serdecznie dziękujemy naszym zawodniczkom i zawodnikom za super występy!