Studiuje na 3. roku Zarządzania Lotnictwem. W Samorządzie Studenckim działa czynnie od czerwca 2020 roku. W czasie wolnym sięga po stare powieści, gotuje oraz tańczy i śpiewa w Zespole Pieśni i Tańca „Halicz”. Poznajcie Karolinę Zawiślak, nową przewodniczącą Samorządu Studenckiego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Jakie są Pani pierwsze działania, które podęła Pani jako przewodnicząca Samorządu Studenckiego WSIiZ?

Karoliny Zawiślak: Pierwszym zadaniem, z jakim przychodzi mi się zmierzyć, jest organizacja wydarzeń studenckich – takich jak Kulturalia. Cała Rada Samorządu naładowana jest energią po tak długim okresie przerwy i eventów przeprowadzanych wyłącznie online. Pragniemy, aby Samorząd Studencki WSIiZ powrócił do swojej świetności sprzed lat i żeby było nas wszędzie pełno!

Jakie zadania uważa Pani za najważniejsze do realizacji w czasie swojej kadencji?

K.Z.: Pierwszą podstawową rzeczą jest powrót do spotkań stacjonarnych. Chcemy, aby biuro samorządu było otwarte i gotowe do niesienia pomocy studentom. Chciałabym, aby każdy Student WSIiZ wiedział, że do nas zawsze może się zwrócić ze wszystkim. Nawet jeżeli sami nie będziemy w stanie pomóc, to na pewno pokierujemy studenta do właściwej osoby. Pragniemy również stworzyć wiele okazji dla studentów do poznania siebie nawzajem, ponieważ czas pandemii częściowo zabrał nam taką możliwość. Serdecznie zapraszam wszystkich do kontaktu/współpracy z Nami, pozostajemy otwarci na wszelkie pomysły.

W jaki sposób studenci mogą skorzystać z istnienia Samorządu Studenckiego WSIiZ lub wspomóc w pracy?

K.Z.: Student z każdym problem, jaki pojawi się u niego podczas toku studiów, może podejść do biura samorządu, napisać do nas emaila, zadzwonić lub użyć do kontaktu naszych social mediów. Służymy dobrą radą, ale też dobrym słowem. Często zgłaszają się do nas studenci, którzy mają jakiś pomysł i chcą go zrealizować na Uczelni. Wtedy staramy się pomóc, aby wprowadzić go w życie.

Zawiślak Karolina
                                                                                                  Karolina Zawiślak/ fot. Adam Janusz

Dowiedz się więcej o działalności Samorządu Studenckiego WSIiZ.

KONTAKT:
Rada Samorządu Studenckiego WSIiZ