Wyższa Szkoła Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie oferuje możliwość zatrudnienia ukraińskich naukowców i nauczycieli akademickich z obszaru informatyki i matematyki, a także programistów i grafików komputerowych.

W związku z rosyjską agresją na Ukrainę i dramatyczną sytuacją wielu obywateli tego państwa pragniemy okazać swoje wsparcie ukraińskiej społeczności akademickiej. Dla nowych ukraińskich pracowników z Ukrainy oraz ich rodzin Uczelnia zapewni wsparcie:

• Zakwaterowanie i pomoc w organizacji życia codziennego,
  • Pomoc w załatwieniu formalności związanych z pobytem i zatrudnieniem w Polsce,
  • Kursy językowe (język polski, angielski),
  • Pomoc w nostryfikacji dyplomów (jeśli potrzebna),
  • Wsparcie rozwoju naukowego i profesjonalnego,
  • Stabilne i przyjazne międzynarodowe środowisko pracy.

Wszystkie zainteresowane osoby, jak również osoby i organizacje mogące wesprzeć rozpowszechnianie powyższej inicjatywy, prosimy o kontakt: bkulinowska@wsiz.edu.pl

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla studentów i naukowców przybywających z Ukrainy. W materiale zostały przybliżone najważniejsze kwestie związane z kontynuowaniem studiów oraz kariery naukowej w Polsce. Informacja została opracowana w języku polskim i ukraińskim. Zobacz TUTAJ.