20 marca 2014 roku o 17:00 rozpoczął się wieczór poezji w Klubie Akademickim IQ. Można było posłuchać wierszy takich wielkich poetów jak Wisława Szymborska, ks. Jan Twardowski czy Adam Mickiewicz. Utwory czytano w trzech językach, a wiersze przeplatane były muzycznymi wersjami poezji. Wszystko to przy słodkościach i blasku świec.

Wieczór poetycki został zorganizowany jako kolejne spotkanie z cyklu Dni Kultury Polskiej dla Obcokrajowców w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, z okazji Światowego Dnia Poezji, który przypada 21 marca.

Pięcioro studentów, siedząc na scenie, czytało na przemian wiersze polskich poetów w trzech językach: polskim, ukraińskim i angielskim. Wsłuchując się w słowa płynące ze sceny, można było skorzystać z przygotowanego poczęstunku. Przyjemną atmosferę dopełniało światło świec, a także piękna lampa naftowa. Każdy mógł też zabrać ze sobą rozwieszone na sznurach kartki z wierszami, które były czytane lub śpiewane podczas wieczoru. Dodatkową atrakcją stały się wyłożone wokół sceny książki "do przygarnięcia". Po zakończeniu artystycznej części spotkania, część gości została, by w miłym towarzystwie spędzić wieczór na pogawędkach o poezji i życiu studenckim.

Spotkanie zorganizował Klub Miłośników Książki „Niepoczytalni”, przy wsparciu Dziennikarskiego Koła Naukowego „Żurnal” i Klubu Akademickiego IQ. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Magazyn studencki "Pressja"radioeter.fm.

Tekst: Karolina Ochmanek
Magazyn studencki "Pressja"